Archiwum

Roszady w Rankingu PL

Pinterest LinkedIn Tumblr

mymma

Ostatnie tygodnie przyniosły wiele istotnych zmian w naszym Rankingu PL. Za nami trzy naprawde istotne – z punktu widzenia zmian rankingowych – gale: Fighters arena 8, XCage 5 i PLMMA 17 Extra – Warmia Heroes, a przed nami KSW 23 (po którym to nastąpi kolejna aktualizacja). Zmiany poniżej, a ranking dostepny jest TUTAJ.

W królewskiej kategorii Damian Grabowski po kolejnym zwycięstwie umocnił się na pozycji lidera. Za jego plecami wciąż niezagrożone, drugie miejsce – pomimo porażki na Figters Arenie – okupuje Michał Kita. Na miejscu szóstym debiutuje powracający po dluższej przerwie do startów w MMA Michał Włodarek, który pewnie wypunktował Jacka Czajczyńskiego podczas FA 8. Na skutek powyższego o 1 oczko zsuwają sie Nastula, Pudzianowski i Wójcik. Wspomniany Czajczyński – na skutek porażki – spada o 2 pozycje – na miejsce 9. Z zestawieniem pożegnał się Szymon Bajor, który ląduje w naszym gronie pretendentów do rankingu.

W dywizji półciężkiej Tomasz Narkun awansuje o 2 oczka i tym samym zdobywa pozycje wicelidera po znakomitej walce przeciwko Michałowi Gutowskiemu, spychając tym samym zawodnika PS Szczecin o 1 miejsce – na 6. Tuż przed nim melduje się sensacyjny pogromca czołowego połciężkiego w Europie (Jasona Jonesa), a mowa tu oczywiście o Macieju Browarskim, który tym samym powraca do naszego zestawienia. Tak wysoki skok Browarskiego skutkuje wypchnięciem z czołowej „dziesiątki” Marcina Elsnera.

W kategorii średniej swoje walki z zagranicznymi oponentami przegrali Antoni Chmielewski i Michał Szuliński, czego wynikiem jest spadek obu o 1 pozycję. Na tej sytuacji korzysta Marcin Bandel, który wyprzedza obu panów i plasuje sie na miejscu 6.

Zmiany równiez w dywizji do 77 kg, gdzie niepokonany Paweł Pawlak awansuje o 3 oczka (z 10 na 7) po odprawieniu Artura Piotrowskiego na Warmia Heroes. Zajmujący uprzednio to miejsce Mateusz Strzelczyk wypada z czołowej dziesiątki, a na miejscu 9-tym debiutuje jego pogromca w osobie Mateusza Kalinarczyka z poznaśskiego Ankosu.

W lekkiej: skromny awans (o 1 miejsce) notują Adrian Zieliński i Marcin Wrzosek po zwycięstwach – kolejno nad: Maciejem Linke i Timem Close. Miejsca tymże zawodnikom ustepuje walczacy na zbliżającym sie KSW – Mateusz Gamrot – ktoóy zamyka zestawienie.

W kategorii do 61 kg. tylko 1 zmiana: z miejsca 5-tego na 4-te awansuje Piotr Olszynka po punktowej wygranej nad Ivanem Gladkiyem na gali XCage 5.

Comments are closed.