KSW Szymański vs. Tutarauli

Roman Szymański i Raul Tutarauli – droga do XTB KSW 78

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 stycznia 2023

Na gali w Szczecinie dojdzie do niezwykle interesującego starcia. Roman Szymański przywita w okrągłej klatce Raula Tutarauli. Pojedynek ten najpewniej wyłoni kolejnego pretendenta do mistrzowskiego pasa kategorii lekkiej. Jak wyglądała droga obu zawodników do XTB KSW 78?

Roman Szymański od 2021 roku kroczy drogą zwycięstw. Wcześniej spotkał się z Marianem Ziółkowskim w walce o tytuł mistrzowski wagi lekkiej, ale musiał uznać wyższość czempiona. Po tym boju Roman rozbił Donovana Desmae i Mateusza Legierskiego, a w roku 2022 wszedł do klatki z Valeriu Mirceą, doświadczonym Mołdawianinem.

Szymański od początku walki z Mirceą świetnie kontrolował pojedynek w stójce i był blisko skończenia go przed czasem, ale Mołdawianin przetrwał trudne chwile. Ostatecznie jednak rozbity Mircea nie wyszedł do drugiej odsłony walki ze względu na kontuzję ręki. Teraz Roman zapowiada, że wygrana nad Raulem Tutaraulim powinna otworzyć mu drzwi do kolejnej walki o mistrzowski tytuł wagi lekkiej.

Raul Tutarauli do zawodowego świata MMA wszedł tylko o rok wcześniej od Romana Szymańskiego, ale stoczył aż o 16 walk więcej od Polaka. Gruzin ma na swoim koncie 37 pojedynków, z których wygrał 31. Tutaraulia jest więc bardzo aktywnym zawodnikiem, który lubi bić się często i regularnie.

Tylko w ostatnich dwóch latach stoczył sześć pojedynków. W roku 2022 do klatki wchodził trzy razy i trzy razy to jego ręce po walce były unoszone w geście zwycięstwa. Od września 2021 roku Tutarauli pozostaje niepokonany i jest na fali pięciu wygranych z rzędu.

Pełny artykuł znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej federacji KSW.

Zostaw ocenę
0
0