Dolidze vs Vettori

Roman Dolidze liczył na walkę z Chimaevem, dostał bój z Vettorim na UFC 286!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 grudnia 2022

Roman Dolidze w wywiadzie udzielonym po starciu z Jackiem Hermanssonem mówił o tym, że dobrym rywalem dla niego byłby Khamzat Chimaev. Matchmaker UFC Mick Maynard podjął jednak inną decyzję i ten zamiast mierzyć się z #3 kategorii półśredniej stanie do boju z #4 dywizji średniej! Rywalem Gruzina na UFC 286 w Londynie będzie Marvin Vettori!

Dolidze (12-1) przed swoim ostatnim występem przyznał, że nie wiedział nawet kim jest jego rywal. Wskoczył do rozpiski na krótko przed galą i nie tylko dobrze się zaprezentował, ale również odniósł wygraną w starciu z Jackiem Hermanssonem.

Roman sugerował wtedy, że zawodnicy organizacji UFC, którzy chcą otrzymywać większe wypłaty i notować awans w rankingu potrzebują starć z rozpoznawalnymi rywalami.

„Wiem, że ta gra właśnie na tym polega, jeśli bijesz się z nieznanymi fighterami to nigdy nie wyrobisz sobie nazwiska. Natomiast jeśli będziesz wygrywać z rozpoznawalnymi przeciwnikami to będziesz piąć się wyżej i wyżej w rankingu. Przyznam, szczerze że gdy zaoferowali mi pojedynek z zawodnikiem plasującym się na 8 miejscu w rankingu nie wiedziałem nawet kim on jest, do gali było mało czasu więc powiedziałem, jeśli on jest gotowy to ja podejmę wyzwanie.”

Później Dolidze w następujący sposób argumentował sens zestawienia go z Khamzatem Chimaevem:

„Myślę, że jeśli Khamzat naprawdę nie będzie walczył w półśredniej to będzie potrzebował rywala notowanego w top 10 rankingu kategorii średniej. To dla niego dobra opcja, dla mnie również bo piszą o nim wszystkie media i każdy wie kim on jest. Podkreślam, że znam go jako człowieka, to dobry facet, szanuję go jako zawodnika, ma dobre zapasy na bardzo wysokim poziomie, ale ja również jestem dobrym fighterem.”

Gale UFC obejrzysz za darmo w Fortuna TV. Wystarczy zarejestrować się tutaj. Na start otrzymasz również darmowe 20 zł do wykorzystania na dowolny zakład oraz zakład bez ryzyka do 600 zł. Warto pamiętać, że Fortuna posiada szeroki wybór zakładów na wszystkie gale UFC, co najważniejsze można łączyć ze sobą wiele zdarzeń np. zwycięzcę pojedynku i czas jego trwania.

-> Oglądam UFC w Fortuna TV!

Klikając w powyższy banner przechodzisz do rejestracji, która zajmuje dosłownie 30 sekund! Następnie możesz cieszyć się z darmowej transmisji gal UFC i 20 zł, które otrzymasz za samo otwarcie konta.

Matchmaker UFC Mick Maynard podjął jednak inną decyzję i ten zamiast mierzyć się z #3 kategorii półśredniej stanie do boju z #4 dywizji średniej! Rywalem Gruzina na UFC 286 w Londynie będzie Marvin Vettori (18-5-1)!

Informację o zestawieniu, które może zbliżyć zwycięzcę do ewentualnej walki o mistrzowski pas podał Brett Okamoto, dziennikarz stacji ESPN.

Dolidze potwierdził info na swoim profilu na instagramie.

Wydaje się, że to „Italian Dream” ma w tej walce więcej do stracenia. Włoch przegrał bowiem zarówno z Israelem Adesanyą jak i z Robertem Whittakerem, więc ewentualna porażka w starciu z Gruzinem zepchnie go zapewne na miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki rankingu dywizji średniej.

34-letni zawodnik z Batumi nie tylko nie ma nic do stracenia, lecz przede wszystkim może podejść do pojedynku z chłodną głową. Dolidze ma bowiem aktualnie serię czterech kolejnych zwycięstw, a trzy ostatnie starcia kończył nokautując rywali. Zawodnik z Kaukazu jest zatem na fali wznoszącej, a ponad to będzie górował nad Włochem warunkami fizycznymi.

Organizacja UFC powróci do stolicy Anglii 18 marca 2023 roku. Na ten moment nie ogłoszono jeszcze main eventu wydarzenia jednak wiele wskazuje na to, że w Londynie w octagonie w rewanżowym starciu zmierzą się Leon Edwards i Kamaru Usman.

Zostaw ocenę
0
0