roberto soldić one contract

Roberto Soldić wybrany najlepszym zawodnikiem MMA w Chorwacji w 2021 roku

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 05 stycznia 2022

Roberto Soldić, mistrz KSW wagi średniej i półśredniej, został wybrany najlepszym chorwackim zawodnikiem roku 2021.

Plebiscyt zorganizował serwis FightSite, najpopularniejszy chorwacki portal internetowy poświęcony sportom walki. Wybór czytelników zdominował Roberto Soldić, który zebrał blisko 50 procent wszystkich głosów. Wśród nominowanych znaleźli się też dwaj inni zawodnicy znani z klatki KSW: Ivan Erslan i Ante Delija.

Roberto Soldić ma za sobą świetny rok w klatce KSW. 4 września zawalczył podczas gali KSW 63 i zmierzył się w obronie pasa wagi półśredniej z Patrikiem Kinclem. W pojedynku tym Roberto ponownie pokazał, że w swojej kategorii nie ma sobie równych. Starcie rozegrało się na przestrzeni trzech rund i chociaż w drugiej odsłonie boju wydawało się, że Kincl zaczyna znajdować klucz do zwycięstwa nad mistrzem, trzecia runda pokazała kto jest królem wagi półśredniej. Przed końcem walki Roberto Soldić mocno trafił rywala, po czy starcie przeniosło się na matę. Tam mistrz będąc z góry kontrolował pojedynek. W pewnej chwili Soldić zdobył dosiad i zaczął wyprowadzać potężne ciosy rozbijając Czecha, a sędzia zdecydował o przerwaniu boju.

Drugą walkę Roberto stoczył w grudniu na gali KSW 65. Zmierzył się wówczas z legendarnym Mamedem Khalidovem, mistrzem wagi średniej. Bój rozegrał się na przestrzeni dwóch rund i od początku czuć było, że nokaut wisi w powietrzu. Mamed i Roberto dali fantastyczny pojedynek z mocnymi akcjami stójkowymi. W końcu obaj zawodnicy poszli na otwartą wymianę, w której Roberto trafił Mameda potężnym lewym i brutalnie dokończył dzieła zniszczenia na macie. Tym samym Roberto zdobył drugi pas mistrzowski organizacji KSW i zapowiedział, że chciałby bić się o trzeci tytuł – pas wagi półciężkie, który dzierży Tomasz Narkun. 

Roberto Soldić pozostaje niepokonany od roku 2018. W tym czasie stoczył siedem pojedynków, w których sześć razy nokautował swoich rywali.

źródło: www.kswmma.com

Zostaw ocenę
0
0