Rizin sylwestrowa gala

Rizin vs. Bellator – oficjalny trailer sylwestrowej gali [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 20 grudnia 2022

Już 31 grudnia, w sylwestra dojdzie do kolejnego wielkiego wydarzenia w światowym MMA. Rizin oraz Bellator zorganizują wspólne wydarzenie w Tokio, gdzie dojdzie do „meczu MMA”, który będzie składał się z pięciu starć. To jednak nie wszystkie atrakcje jakie zaplanowali prezesi Sakakibara i Coker. Zobacz oficjalny trailer sylwestrowej gali.

Roberto Satoshi vs. AJ Mckee

W tych starciach zawodnicy organizacji Rizin „przywitają” na japońskiej ziemi wojowników organizacji Bellator. Będzie to zatem całkiem nowa atrakcja podczas tradycyjnej sylwestrowej nocy w tokijskiej Saitamie! W walce wieczoru Roberto „Satoshi” Souza (14-1) podejmie Amerykanina AJ’a McKee (19-1). Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii lekkiej.

Ciężko jednoznacznie wskazać faworyta w tym pojedynku, gdyż Souza walczy w dywizji lekkiej od lat natomiast McKee dopiero przeniósł się do tej kategorii wcześniej przez większość kariery walcząc w kategorii piórkowej. Obaj zawodnicy specjalizują się w poddaniach i jeśli wylądują na macie to możemy się spodziewać bardzo kreatywnych akcji w parterze.

Kleber Koike vs. Patricio Pitbull Freire

W co-main evencie dojdzie do starcia mistrza Rizin i mistrza Bellator MMA w kategorii piórkowej. Kleber Koike Erbst podejmie Patricio Pitbulla Freire. Patricio Freire (34-5) wygrał dziewięć z dziesięciu ostatnich walk, a za jedyną porażkę odniesioną w ciągu pięciu ostatnich lat zdołał się już zrewanżować AJ’owi McKee.

Kleber Koike (31-5) legitymuje się serią siedmiu kolejnych zwycięstw, a ogółem od 2016 roku ma na koncie tych wygranych aż trzynaście, jedynym zawodnikiem który w ostatnich sześciu latach zdołał pokonać Brazylijczyka jest Mateusz Gamrot (pięciorundowy pojedynek zakończony decyzją sędziów). Warto też zaznaczyć, że w 36 zawodowych pojedynkach Kleber nigdy nie został znokautowany.

Pozostałe walki w rozpisce

W pozostałych walkach wchodzących w skład meczu MMA Kyoji Horiguchi (30-5) zmierzy się z Hiromasą Ougikubo (25-6-2), Juan Archuleta (26-4) stoczy bój z Koreańczykiem Kim So Chulem (18-6-1), a Gadzhi Rabadanov (18-4-1) zawalczy z Kojim Takedą (15-3).

To jednak nie wszystkie atrakcje jakie zaplanowano na ten wyjątkowy wieczór. Zobaczymy także starcia:

  • Hideo Tokoro vs. John Dodson
  • Naoki Inoue vs. Kenta Takizawa
  • Yuki Motoya vs. Rogerio Bontorin
  • Sho Patrick Usami vs. Blackpanther Beynoah
  • Luiz Gustavo vs. Johnny Case
  • Tsuyoshi Sudario vs. Junior Tafa
  • Si Woo Park vs. Seika Izawa

Oficjalny trailer sylwestrowej gali.

Zostaw ocenę
0
0