NEWSY

Rizin organizuje turniej w kategorii koguciej, znamy pierwsze nazwiska

Pinterest LinkedIn Tumblr

Organizacja Rizin powraca z kolejnym turniejem. Najbliższe eventy japońskiej federacji będą stały pod znakiem pojedynków w limicie 61 kilogramów. Podano pierwsze nazwiska z puli szesnastu fighterów, którzy wezmą udział w GP kategorii koguciej.

Bez wątpienia najlepszym na papierze zawodnikiem tego turnieju będzie nowy nabytek Rizin, były pretendent do pasa kategorii muszej UFC Kyoji Horiguchi (19-2). Reprezentant Krazy Bee udanie zadebiutował pod banderą japońskiej organizacji, dominując na dystansie dwóch rund swojego rodaka Yukiego Motoyę. Dla 26-letniego Horiguchiego będzie to powrót po ponad czterech latach do kategorii koguciej. Ostatnią walkę w tym limicie stoczył na UFC 166 w debiucie dla tej organizacji, demolując ciosami w parterze Dustina Pague.

Kolejnym fighterem, którego zobaczymy w turnieju jest Erson Yamamoto (1-2), który od początku zawodowej kariery jest związany z Rizin. Bratanek Kida Yamamoto ostatnio walczył na sylwestrowej gali, gdzie został poddany przez dużo bardziej doświadczonego Hideo Tokoro (34-29-2), który jest kolejnym uczestnikiem turnieju.

39-letni już Tokoro przez większość kariery walczył dla organizacji Dream, jednak zdarzało mu się występować również dla Dynamite czy Bellatora. W przeszłości Tokoro pokonywał takich zawodników jak Royler Gracie, Brad Pickett czy Rumina Sato.

Właściciel Rizin Nobuyuki Sakakibara poinformował, że skoncentruje się na pozyskaniu najlepszych możliwie fighterów z innych japońskich organizacji, takich jak Deep, Pancrase, Shooto czy ZST, aczkolwiek z pewnością zobaczymy zawodników z federacji działających poza Azją.

Comments are closed.