NEWSY

Rizin 11: Horiguchi vs. Ogikubo 2

Pinterest LinkedIn Tumblr

Rizin 11 – organizacja Rizin ogłosiła pierwszy pojedynek na swoją jedenastą galę. W ringu rękawice skrzyżują Kyoji Horiguchi i Hiromasa Ogikubo. Będzie to rewanżowy pojedynek obu zawodników. W pierwszym starciu w marcu 2013 roku górą był Horiguchi.

Ogikubo [17-3-2] dorobił się wyśmienitego rekordu walcząc na galach organizacji Shooto i Vale Tudo Japan. Pochodzący z Matsudo w prefekturze Chiba zawodnik od drugiej połowy 2010 roku przegrał zaledwie jeden pojedynek, wspomnianą walkę z Horiguchim. Obecnie Hiromasa może pochwalić się passą siedmiu kolejnych zwycięstw. Ogikubo zdecydowaną większość walk wygrywa przez decyzje sędziowskie lub poddania. Podczas dwunastoletniej kariery udało mu się znokautować zaledwie jednego oponenta. Warto jednak podkreślić, że w oficjalnym rekordzie Japończyka nie widnieją cztery walki z domu The Ultimate Fighter. Podczas 24 edycji programu Ogikubo doszedł do finału, gdzie przegrał nieznacznie na punkty z Timem Elliottem.

Sylwetki Horiguchiego [24-2] raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Reprezentant Takasaki w prefekturze Gunma  wykonuje stały progres od momentu rozpoczęcia treningów w American Top Team. W ciągu ostatnich trzech lat 27-latek wygrał dziewięć pojedynków (trzy w UFC i sześć na galach Rizin). Kyoji jest jednym z najlepszych zawodników MMA w niższych kategoriach wagowych i jedynym naturalnym muszym, który byłby w stanie sprawić problemy Demetriousowi Johnsonowi. UFC jednak odpuściło walkę o kontrakt Japończyka i ten zdecydował się kontynuować karierę na własnej ziemi co idzie mu doskonale – został główną twarzą organizacji Rizin, która podtrzymuje ducha legendarnego PRIDE.

Gala Rizin 11 odbędzie się 29 lipca w Saitama Super Arena, pojedynek zakontraktowano w limicie do 60kg.

 

Comments are closed.