KSW

Ricardo Prasel, walczył w Rizin i Dana White’s Contender Series, teraz podpisał kontrakt z KSW

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ricardo Prasel (11-3) jest kolejnym zawodnikiem zakontraktowanym przez federację KSW. Zawodnik ma na koncie starty między innymi w Japonii i USA, walczył dla organizacji Rizin jak i próbował swych sił w programie Dana White’s Contender Series.

Co ciekawe Prasel w przeszłości jako nastolatek miał kontakt z „wielką piłką”, gdyż był związany kontraktem z londyńską Chelsea. Niestety problemy z urazem biodra spowodowały, że zdecydował się zamienić rękawice bramkarskie na rękawice do MMA. Jak sam mówi w jego przypadku nie chodziło o ograniczenia w mobilności, a o fakt, że będąc bramkarzem w trakcie interwencji raz po raz upadał na biodro co doprowadzało do chronicznego bólu. Zdecydował się na starty w MMA, gdyż ewentualne kopnięcia wyprowadzane przez rywali kierowane są na jego udo lub korpus, co nie sprawia mu problemów i pozwala na starty.

Prasel zwycięstwa notował walcząc na galach w Brazylii natomiast jego zagraniczne starty nie były tak udane i jeszcze nie udało mu się zanotować wygranej na obcej ziemi.

Comments are closed.