NEWSY

Raport Nielsena – ONE Championship znacznie przebija UFC jak chodzi o „zasięg” transmisji telewizyjnej

Pinterest LinkedIn Tumblr

Firma Nielsen specjalizująca się w pomiarze badań oglądalności telewizji przygotowała pełny raport za 2021 rok. W danych udostępnionych przez firmę nie zabrakło najważniejszych eventów sportowych takich jak Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 czy UEFA EURO 2020, oczywiście oba te wydarzenia miały pierwotnie odbyć się w 2020 roku jednak przez szalejącą pandemię koronawirusa zostały odłożone w czasie i odbyły się w 2021 roku.

W rankingu dziesięciu największych sportowych organizacji/lig na bardzo wysokim czwartym miejscu uplasowała się singapurska organizacja ONE Championship. Według wyliczeń Nielsena w 2021 roku ONE osiągnęło łączny zasięg telewizyjny na poziomie 406 milionów, wyprzedzając tym samym serię wyścigów Formuły 1, a także piłkarską Bundesligę.

W tym samym rankingu na 9. lokacie uplasowała się organizacja UFC, czyli organizacja określana mianem najlepszej ligi MMA na świecie. Organizacji zarządzanej przez Danę White’a udało się minimalnie wyprzedzić angielską Premier League, jednak znacznie przegrała z NBA, NFL, a także wspomnianymi wcześniej Bundesligą, F1, ONE, oraz z piłkarską Ligą Mistrzów.

Jak widać na załączonym obrazku zarówno Igrzyska Olimpijskie jak i piłkarskie Euro, czyli wydarzenia rozgrywane raz na cztery lata (w tym wypadku odbyły się po pięcioletniej przerwie) były poza zasięgiem lig, które rozgrywane są sezonowo, co rok.

Opublikowano również ranking jak chodzi o łączne zasięgi video na platformach takich jak Facebook, Instagram, Youtube i TikTok. Tutaj prym wiedzie koszykarska liga NBA, która wyprzedziła ONE Championship. Organizacja UFC uplasowała się na piątym miejscu.

Comments are closed.