Rafael Fiziev sylwetka rywala Mateusza Gamrota nie taki Ataman straszny

Rafael Fiziev – sylwetka rywala Mateusza Gamrota. Nie taki Ataman straszny jak go malują!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 21 września 2023

Rafael Fiziev będzie rywalem Mateusza Gamrota na gali UFC Vegas 79. Postanowiliśmy się przyjrzeć temu z kim do tej pory mierzył się pochodzący z Kirgistanu striker oraz jacy zawodnicy znajdują się na „rozkładzie” tego fightera. Czy okaże się, że nie taki Ataman straszny jak go malują?

Mateusz Gamrot i Rafael Fiziev zmierzą się w walce wieczoru gali UFC Vegas 79. Pojedynek Polaka z pochodzącym z Kirgistanu fighterem został zakontraktowany na pięć rund. Obaj zawodnicy marzą nie tylko o zwycięstwie w najbliższym starciu, ale także wybiegają w przód i otwarcie mówią o marzeniach związanych z pasem mistrzowskim UFC.

Rafael Fiziev stoczył do tej pory zaledwie czternaście pojedynków w zawodowym MMA. Czy uznawany za doskonałego strikera zawodnik faktycznie może się pochwalić doskonałymi nazwiskami na rozkładzie? Ile cennych skalpów padło łupem „Atamana”?

Rafael Fiziev – sylwetka rywala Mateusza Gamrota

Fiziev rozpoczął swą przygodę z najlepszą ligą MMA na świecie od starcia z Magomedem Mustafaevem. „Sniper” potrzebował niespełna półtorej minuty na to by ustrzelić Fizieva obrotówką i dobić go kolejnymi ciosami. Dziś mało kto pamięta już Rosjanina z Soczi, a oznacza to że wcale nie był on żadnym „gigantem” MMA.

Zwycięstwa Fizieva nad takimi fighterami jak Mark Diakiese, Alex White czy Brad Riddell także niewiele mówią szaremu Kowalskiemu. Anglik ma na koncie cztery porażki w sześciu ostatnich występach. „Spartan” od 2018 roku wygrał dwie walki w UFC, a „Quake” Riddell ma na koncie trzy kolejne porażki.

W wypadku tego ostatniego warto nadmienić, że Fiziev skończył go w połowie trzeciej rundy podczas, gdy Jalin Turner i Renato Moicano uporali się z Amerykaninem w pierwszej rundzie.

W całym rekordzie Rafaela Fizieva zaledwie dwa zwycięstwa robią wrażenie. Wygrane nad Brazylijczykami Renato Moicano oraz Rafaelem dos Anjosem. To już nazwiska z drugiej dziesiątki rankingu UFC, a RDA był przecież w przeszłości mistrzem UFC. Co prawda miało to miejsce w 2015 roku, więc 8 lat temu. Dawno, fakt ale nie można odbierać „Atamanowi” tego, że taki skalp udało mu się zgarnąć.

https://www.youtube.com/watch?v=PNOY6hn3-3I&pp=ygUKdWZjIGZpemlldg%3D%3D

Sprawa wydaje się być tutaj jasna. Czterech ostatnich rywali Mateusza Gamrota jest aktualnie notowanych w TOP 15 rankingu kategorii lekkiej. Fiziev jest zatem piątym oponentem z rzędu, który także zalicza się do tego grona.

Rafael Fiziev – sztandarowe techniki Atamana

  • lewy hak
  • prawy po którym Ataman „zostawia” łokieć
  • lewy bity nieszablonowo z dołu, pod prawą rękę rywala prosto na wątrobę
  • middle-kick lewą nogą na wątrobę
  • uderzenia kolanami w klatkę piersiową rywala
  • obrotowe kopnięcie wyprowadzane prawą nogą na prawą stronę głowy rywala

Nie taki Ataman straszny jak go malują?

Wracając do Atamana nie można mu także odebrać zdolności do kończenia rywali przed czasem po akcjach stójkowych. Nie każdy bowiem potrafi wykorzystać swe umiejętności na tyle, aby rozbić rywala i odebrać mu chęć do dalszej walki lub po prostu posłać go na deski po spektakularnym ataku.

Nie mniej jednak wygrane przez nokauty z takimi nazwiskami jak Suraj Bahadur, Kim Seungyeon, Nandin-Erdene Munguntsooj czy Nurzhan Tutkaev niewiele tak naprawdę mówią i w praktyce nic nie dają poza „ładnymi” statystykami.

Lepiej bez dwóch zdań wypada tutaj Mateusz Gamrot, który już w 2016 i 2017 roku był w stanie notować wygrane nad takimi fighterami jak Mansour Barnaoui czy Norman Parke, a dokładając do tego wygrane nad Kleberem Koike Erbstem i Marianem Ziółkowskim mamy tutaj jasny wykładnik tego, że Polak mierzył się i wygrywał z mocniejszymi rywalami nawet przed przejściem do organizacji UFC.

Dlatego w naszym mniemaniu zawodnik Czerwonego Smoka i American Top Team powinien wejść do tej walki z podniesioną głową, pamiętać o tym by „trzymać rączki wysoko” jak sam często powtarza. Naszym zdaniem jeśli Fiziev nie wyczaruje jakiegoś nieprawdopodobnego nokautu w pierwszej rundzie to im dłużej ten pojedynek potrwa tym bardziej będą rosły szanse „Gamera” nie tylko na wygranie walki, lecz także na skończenie jej przed czasem!

Na sam koniec warto również zwrócić uwagę na fakt, że w swoim ostatnim występie, przegranej walce z Justinem Gaethje, Fiziev w ciągu trzech rund wyprowadził zaledwie 25 mocnych uderzeń na głowę rywala. Sędziowie naliczyli zdecydowanie więcej udanych akcji na korpus Amerykanina. Trzeba mieć więc na uwadze, że „Ataman” zapewne także w boju z Gamerem będzie chciał odbierać Polakowi tlen.

UFC Vegas 79: Fiziev vs. Gamrot – kiedy gala?

UFC Vegas 79: Fiziev vs. Gamrot można obejrzeć i obstawić u bukmachera eFortuna.pl! Za rejestrację zgarniecie 20 zł. Transmisja z gali rozpocznie się w sobotę 23 września o 22:00. Start transmisji z głównej karty zaplanowano na 01:00 w niedzielę 24 września. Walka Polaka rozpocznie się około 3 w nocy w niedzielę.

Oglądaj na żywo i obstawiaj UFC Vegas 79! Darmowy stream online!

Klikając w powyższy link przechodzisz do rejestracji, która zajmuje dosłownie 30 sekund! Następnie możesz wykorzystać 20 zł, otrzymane za otwarcie konta na wytypowanie pierwszego kuponu.

UFC Vegas 79: Fiziev vs. Gamrot – karta walk

Tak prezentuje się pełna karta walk gali UFC Vegas 79. W skład sobotniego wydarzenia wejdzie jedenaście pojedynków. Walka Fiziev vs. Gamrot będzie main eventem i została zakontraktowana na pięć rund.

,
Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments