KSW problemy stadion narodowy

Problemy z organizacją gali KSW: Szpilka vs. Pudzianowski na Stadionie Narodowym

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 stycznia 2023

Szykują się problemy z organizacją gali KSW: Szpilka vs. Pudzianowski na Stadionie Narodowym. Wszystko przez feralną usterkę dachu, która co prawda została rzekomo naprawiona jednak wciąż nie ma pozytywnej opinii niemieckiej firmy SBP ze Stuttgartu, czyli projektanta dachu Stadionu Narodowego. Co więcej nie wiadomo kiedy taka opinia miałaby się pojawić.

O możliwości organizacji gali Colosseum 2 mówiło się sporo w ostatnich 3-4 latach. Pandemia koronawirusa oraz podpisanie umowy z Viaplay sprawiły jednak, że te plany trzeba było odłożyć w czasie. Teraz, gdy wreszcie wszystko wydawało się zmierzać we właściwym kierunku, a Artur Szpilka i Mariusz Pudzianowski wyrazili chęć stoczenia wielkiego pojedynku, pojawiły się kolejne problemy niezależne od federacji KSW.

Odrobinę światła na całą sprawę rzucił między innymi Mateusz Borek, który jest dobrze obeznany w tematach związanych z piłkarskimi arenami.

Słyszałem o dużej arenie, ale też dzisiaj słyszałem że z areną mogą być pewne problemy i inna duża Polska federacja (PZPN) z innej dyscypliny sportu też się tymi problemami martwi. bo niewykluczone, że mecze które mogłyby przynieść miliony wpływów będzie musiała przenieść na inne stadiony.

To jasno pokazuje, że skoro PZPN zaczyna rozważać możliwość przenosin meczów reprezentacji Polski na stadiony w innych miastach problem musi być poważny. Wszyscy chcielibyśmy zobaczyć kolejną wielką galę KSW na Stadionie Narodowym jednak może okazać się, że właściciele KSW Martin Lewandowski i Maciej Kawulski będą musieli wrzucić pojedynek Artura Szpilki z Mariuszem Pudzianowskim do Ergo Areny, Tauron Areny lub innej hali.

Wiadomo, że na ten moment na stadionie są otwarte biura, loże oraz sale konferencyjne natomiast trybuny oraz płyta główna są wciąż zamknięte i pozostanie tak do momentu, w którym niemiecki projektant zatwierdzi bypass, który zamontowano by zabezpieczyć wadliwy element struktury dachu Stadionu Narodowego.

Pozostaje nam być pozytywnej myśli i liczyć na to, że sprawę wkrótce uda się wyjaśnić tak byśmy po raz kolejny mogli być świadkami wielkich emocji sportowych i pięknej ceremonii otwarcia.

Zostaw ocenę
0
0