Teixeira vs Hill ufc 283

Prezes UFC reaguje: „Walka była okropna”. Nowy pojedynek o pas kategorii półciężkiej na UFC 283!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 grudnia 2022

Niesamowicie potoczyła się gala UFC 282 w Las Vegas. Chyba nikt nie oczekiwał, że main event zakończy się w taki sposób. Rozczarowania przebiegiem walki jak i decyzją sędziów nie krył Dana White. Prezes organizacji UFC postanowił zareagować bardzo szybko na dzisiejsze wydarzenia.

Dana White powiedział, że jest w tym sporcie od wielu lat, że zarówno jako zawodnik jak i promotor nigdy nie wiesz tego co wymyślą sędziowie. Prezes najlepszej ligi MMA na świecie został zapytany o to co zamierza zrobić znalazł bardzo interesujące rozwiązanie:

„Zrobimy walkę Glover Teixeira vs. Jamahal Hill na gali w Brazylii, będzie to walka o wakujący pas.”

Jest to niezwykle ciekawa i nieszablonowa decyzja White’a, który podejmując taką decyzję całkowicie pominął zarówno Błachowicza jak i Ankalaeva.

Na taką decyzję Dany mógł wpłynąć fakt, że nie był on zadowolony z poziomu pojedynku Błachowicz vs. Ankalaev.

„Nie wiem kurwa, odpłynąłem gdzieś myślami po trzeciej rundzie. Słyszałem, że Ankalaev jest niezadowolony z werdyktu i ma pretensje. Mogę mu tylko powiedzieć co chciałbyś bym zrobił? Dostawałeś po tyłku przez dwie pierwsze rundy, a potem przeniosłeś walkę do parteru? Ah sami wiecie, co zrobić, co zrobić…”

Wyraźnie zrezygnowany prezes UFC jedynie kiwał głową. Nowe zestawienie skomentował również Jan Błachowicz. Oto co powiedział Polak:

„Jestem jak najbardziej ok za takim rozwiązaniem. Wiesz ja nie byłbym w stanie się teraz przygotować na 21 stycznia 2023 roku. Niech się zatem coś dzieje. Dywizja musi iść do przodu, a show musi trwać!”

Glover Teixeira vs. Jamahal Hill na UFC 283.

Doświadczony brazylijski weteran pierwotnie miał walczyć o odzyskanie utraconego pasa na gali UFC 282. Po kontuzji Prochazki wypadł jednak z rozpiski. Mówi się, że karma wraca, a Polscy kibice znają także powiedzenie oliwa zawsze sprawiedliwa. Title shot nie uciekł zatem Gloverowi (33-8) i będzie mu dane podjąć na własnej ziemi Jamahala Hilla (11-1, 1NC).

Faworytem bez dwóch zdań będzie Glover, który dominował nawet w starciu z Czechem Prochazką, które pechowo przegrał w końcówce. Zdecydowanie mniej doświadczony Amerykanin ma co prawda w rekordzie wygrane nad Thiago Santosem i Johnnym Walkerem jednak notował te wygrane w momencie, gdy obaj Brazylijczycy prezentowali się bardzo słabo i byli porozbijani po kilku porażkach w krótkim odstępie czasu.

Gala UFC 283 odbędzie się 21 stycznia w Jeunesse Arena w Rio de Janeiro. W walce wieczoru po raz czwarty zmierzą się Deiveson Figueiredo i Brandon Moreno.

Zostaw ocenę
0
0