KSW EPIC Gustafsson vs Rusiński

Poznaliśmy nazwiska uczestników kolejnej walki gali KSW EPIC – starcie zapaśników na brutalnych zasadach!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 27 stycznia 2024

Dziś odbył się media trening i spotkanie z fanami przed galą XTB KSW EPIC. W trakcie wydarzenia ogłoszono pojedynek Andreasa Gustafssona z Konradem Rusińskim.

Dziś w trakcie media treningu przed galą XTB KSW EPIC ogłoszono kolejne zestawienie. Do rozpiski dodano starcie zapaśników – Andreas Gustafsson vs. Konrad Rusiński.

Walkę zaanonsowano jako potyczkę no holds barred, czyli będzie to w zasadzie starcie „bez zasad”. Jedynymi możliwymi faulami w takiej formule są bowiem niedozwolone zwykle techniki typu wkładanie palców w oczy, gryzienie oraz kopanie w krocze. Poza tym zawodnicy mogą swobodnie stosować ataki łokciami, uderzenia kolanami czy kopnięcia w parterze.

Szwed Andreas Gustafsson zaliczy na swoim koncie trzeci występ w okrągłej klatce federacji KSW. Do tej pory „Bane” walczył ze zmiennym szczęściem zapisując na swoim koncie jedną wygraną i jedną porażkę.

Dla 26-letniego Polaka Konrada Rusińskiego występ na gali w Gliwicach będzie dopiero drugą okazją do zaprezentowania się kibicom śledzącym wydarzenia spod szyldu KSW. Przypominamy, że Rusiński w debiucie w KSW szybko udusił Krystiana Bielskiego.

Walka Gustafsson vs. Rusiński odbędzie się 24 lutego na gali XTB KSW EPIC w PreZero Arenie w Gliwicach.

Sylwetki obu zawodników przedstawione w informacji prasowej federacji KSW.

Andreas Gustafsson (10-2, 7 KO, 2 Sub) powróci do klatki KSW po dwóch mocnych wygranych zdobytych w Szwecji. Obie walki wygrał rozbijając rywali ciosami, a w jednej z nich zaserwował fanom i przeciwnikowi prawdziwie krwawy bój na wyniszczenie. Andreas zadebiutował w KSW w październiku 2020 roku i po świetnym pojedynku przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z Damianem Janikowskim. W drugim starciu rozbił przed czasem Davida Hoška.

Gustafsson wywodzi się z zapasów. 32-latek z północy był członkiem kadry narodowej Szwecji w zapasach w stylu wolnym i dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium krajowych mistrzostw. Potem zdecydował się zamieć matę na klatkę. W roku 2018 zdobył srebrny medal na mistrzostwach świata organizacji IMMAF, a następnie postanowił spróbować swoich sił w zawodowym sporcie. Dziś Andreas ma w swoim rekordzie dwanaście stoczonych pojedynków, z których dziesięć wygrał, a dziewięć zakończył przed czasem.

Konrad Rusiński (6-1, 1 KO, 4 Sub) jest byłym pretendentem do pasa mistrzowskiego organizacji Babilon MMA. Zawodnik z Włodawy po raz pierwszy wszedł do okrągłej klatki na gali XTB KSW 88, już w pierwszej rundzie poddał Krystiana Bielskiego i zdobył bonus za najlepsze skończenie wieczoru. Konrad rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2020. Stoczył siedem pojedynków i sześć z nich wygrał. Pięć razy tryumfował przed czasem. Raz posłał rywala na deski, a cztery razy wygrywał przez poddanie. Konrad wywodzi się z zapasów, w których wywalczył między innymi tytuł akademickiego wicemistrza Polski.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments