NEWSY

Powtórki video w MMA! Komisja w Nowym Jorku zatwierdza system o działaniu zbliżonym do VAR

Pinterest LinkedIn Tumblr

W świecie piłkarskim sporo dyskutuje się ostatnio o VAR (Video Assistant Referee) tymczasem Komisja Sportowa w Nowym Jorku postanowiła zatwierdzić stosowanie powtórek w walkach MMA. Na czym wszystko będzie polegało?

Otóż po kontrowersyjnym przerwaniu walki w przypadku wątpliwości czy cios był legalny czy nielegalny będzie istniała możliwość ze skorzystania z podpowiedzi sędziego, który będzie miał przed sobą monitor i będzie mógł obejrzeć powtórkę z różnych kamer. Postanowiono również, że niezależnie od tego czy doszło do faulu czy nie niemożliwe będzie wznowienie pojedynku. Wszystko z uwagi na zdrowie zawodników.

Powodem wprowadzenia powtórek jest sytuacja z walki Weidman vs. Mousasi, w której Weidman został trafiony kolanem w głowę i sędzia Dan Miragliotta uznał ten cios za nieprawidłowy. Skonsultował jednak swą decyzję z siedzącym w pobliżu octagonu Big Johnem McCarthym, który oglądając powtórki ocenił iż cios był legalny. Z pewnością zastosowanie tego typu rozwiązań może przychylić się do rozjaśnienia sytuacji i unikania kontrowersji w przyszłości.

Comments are closed.