KSW

Potencjalne wzmocnienia KSW na galę w Sztokholmie – pustka w krajach Wikingów

Pinterest LinkedIn Tumblr

Wczoraj otrzymaliście od nas mały raport z tego jak obecnie prezentuje się sytuacja na niemieckim rynku MMA. Dziś wziąłem na „warsztat” Skandynawię, co już na wstępie pokazuje, że w samej Szwecji ciężko byłoby znaleźć odpowiednią ilość wzmocnień na ewentualną galę organizacji KSW w Sztokholmie.

Zawodników UFC z oczywistych względów pomijam, z tego samego powodu nie znajdą się na liście fighterzy walczący dla ACB. Najpierw zatem krótka lista zawodników związanych kontraktami z Cage Warriors, czyli takich których miło byłoby zobaczyć na gali KSW. Zaznaczam jednak, że istnieją na to małe szanse, choćby przez wgląd na to, że CW organizuje swoje gale dość często a CEO Graham Boylan niechętnie „pożycza” zawodników innym organizacjom, a jeśli już musi się decydować na oddanie zawodnika zwykle oznacza to po prostu przejście do UFC. Mimo nikłych szans, zawsze warto zarekomendować jakieś nazwiska. (na wszystkich listach poniżej nazwiska zawodniczek zaznaczone są kolorem czerwonym)

Soren Bak [9-1] kategoria lekka, 25 lat – rekomendacja – główna karta walk
Victor Cheng [11-3] kategoria średnia, 33 lata
Frantz Siloa [5-0] kategoria piórkowa, 26 lat
Kenneth Bergh [6-0] kategoria półciężka, 28 lat – rekomendacja – główna karta walk
Cornelia Holm [1-0] kategoria kogucia

Kolejna lista to już zawodnicy najmocniejszej szwedzkiej organizacji – Superior Challenge. Tu już właściciele KSW mogliby się wykazać zapraszając „gospodarzy” do współpracy, choćby takiej polegającej na sporadycznej wymianie zawodników. Mogłoby to zdać rezultat, gdyż Superior Challenge organizuje średnio zaledwie dwie gale rocznie, a ich najlepszych zawodników regularnie przejmuje organizacja UFC co sprawia, że Szwedzi muszą zmagać się na co dzień ze znacznie większymi problemami niż KSW. Problemem dla nich jest nawet „uzupełnianie” rozpisek, które często następuje w ostatniej chwili, nie wspominając już o tym co dzieje się w przypadku, gdy jeden z bohaterów głównych walk wypada z karty z powodu kontuzji.

Malin Hermansson [1-0] kategoria musza
Sadibou Sy [6-2] kategoria średnia
Marthin Hamlet Nielsen [2-0] kategoria półciężka
Arman Popal [3-1] kategoria lekka
Alexander Bergman [6-2] kategoria średnia – rekomendacja – główna karta walk

Na sam koniec lista zbiorcza prezentująca „Wikingów” ze Szwecji, Finlandii, Norwegii, Danii, Islandii, a nawet Estonii, na której znajdują się zawodnicy kategorii koguciej która w KSW jest słabo rozbudowana, a także fighter który zanotował dwie porażki z Fernando Rodriguesem, czy dwóch zawodników związanych kontraktami z organizacją M-1 Global. Tym samym koło się „zamyka” i większość z was pewnie już zdążyła wyciągnąć wnioski. Gdyby nie Finowie i dwie zawodniczki kategorii słomkowej to lista zawodników dostępnych „od ręki” wyglądała by bardzo ubogo. Bez dwóch zdań skandynawski rynek MMA przypomina obecnie sklep monopolowy w nadmorskim miasteczku do którego wchodzimy z myślą o zrobieniu solidnych zakupów, a wychodzimy z pustymi rękami, gdyż inni wczasowicze zdążyli już wykupić najlepsze alkohole, słodycze, chipsy, a na półkach z pieczywem pozostał jedynie chleb tostowy i przecenione drożdżówki z poprzedniego dnia.

Yosef Ali Mohammad [7-3] kategoria ciężka
Sunna Rannveig Davidsdottir [3-0] kategoria słomkowa – rekomendacja  – główna karta walk
Bjarki Omarsson [1-0] kategoria piórkowa
Mohammad Babadivand [5-0] kategoria kogucia
Aleksi Mantykivi [11-4] kategoria lekka
Jonatan Westin [10-2] kategoria półśrednia – rekomendacja – główna karta walk
Glenn Sparv [16-4] kategoria średnia – rekomendacja – główna karta walk
Marcus Vanttinen [24-7] kategoria półciężka
Tuukka Repo [5-1] kategoria półśrednia/lekka – rekomendacja  – karta wstępna
Olli Santalahti [6-2] kategoria półśrednia – rekomendacja  – karta wstępna
Henri Lintula [2-0] kategoria średnia
Timo-Juhani Hirvikangas [11-3] kategoria kogucia
Mikael Nyyssonen [10-3] kategoria lekka
Ott Tonissaar [11-2] kategoria lekka
Minna Grusander [5-1] kategoria słomkowa – rekomendacja  – karta wstępna
Thomas Jessing [4-2-1] kategoria półśrednia
Mikkel Parlo [13-3] kategoria średnia

Comments are closed.