KSW

Porównanie cen biletów KSW i Rizin – czy w Polsce jest drogo?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Dziś postanowiliśmy przygotować dla was małą niespodziankę. W związku z nadchodzącymi galami polskiej federacji KSW oraz japońskiej federacji Rizin porównaliśmy ceny biletów na gale KSW 77, KSW 78 oraz Rizin 40. Czy w Polsce jest drogo? A może to w Japonii płaci się więcej?

Patrząc na ostatnie gale federacji KSW cena najtańszych wejściówek zwykle kręciła się koło 120 zł, oczywiście zmieniało się to lekko zależnie od wielkości hali i ilości biletów wprowadzonych do sprzedaży.

Co do gali KSW 77: Khalidov vs. Pudzianowski to najtańsze bilety kosztowały 130 zł natomiast w pewnym momencie jedynymi tanimi miejscami, które były dostępne w większej ilości były te za które należało zapłacić 200 zł. Bilety na KSW 78 można nabyć za 140, 180, 200 czy 250 zł.

Oczywiście ceny rosną proporcjonalnie wraz ze zmniejszaniem się odległości do klatki. Nawet w tej chwili dostępne są pojedyncze bilety za 350 i 450 zł, niestety miejsca na płycie były już zdecydowanie droższe i należało za nie zapłacić około 800 zł, a nawet więcej 1400-1600 zł.

Bilety Elite VIP na KSW 77 są już niestety niedostępne na ebilet.pl. jednak ceny tych biletów na „mniejsze” wydarzenie jakim jest KSW 78 wynoszą 2200 zł. Co ciekawe w portalu alebilet.pl można zakupić te bilety na KSW 77 za 4000 zł, a nawet jeszcze droższe wejściówki Exclusive VIP za 5000 zł.

Ceny biletów w Japonii?

Skupimy się tutaj na sylwestrowej gali, którą można uznać za porównywalne wydarzenia dla Japończyków do tego czym dla Polaków jest event, na którym zmierzą się Mamed i Pudzian.

Bilety wkrótce wejdą do sprzedaży, natomiast ogłoszono ceny wejściówek w trakcie krótkiej przedsprzedaży. Biorąc pod uwagę aktualny kurs japońskiego jena cena najtańszego biletu to 480 zł.

Jeśli jakiś fan z kraju kwitnącej wiśni chce zakupić bilet gwarantujący mu miejsce ciut bliżej białego ringu to musi liczyć się z wydatkiem równym 965 zł.

Za miejsca na płycie należy zapłacić 1600 zł, za tańsze miejsca VIP cena rośnie dwukrotnie i wynosi 3200 zł natomiast za miejsca przy ringu oznaczone jako VVIP należy zapłacić 16 000 zł! Tak jest, dokładnie szesnaście tysięcy złotych, gdyby ktoś myślał że doszło tu do pomyłki.

Gdzie jest taniej?

Cóż, aby dobrze to podsumować należy skupić się na konkretnych półkach cenowych. Nawet biorąc pod uwagę różnice w płacach minimalnych w Polsce (ok. 3000 zł) i Japonii (ok. 5400 zł) to KSW wypada lepiej jak chodzi o niską półkę cenową.

Oferta polskiej federacji jest lepsza dla fanów, którzy chcą wybrać się na event po raz pierwszy by poczuć atmosferę na własnej skórze, lub planują wyjście w większej grupie i nie chcą przepłacać wiedząc, że i tak będą się dobrze bawić i dopingować zawodników we własnym gronie.

Ciekawie robi się natomiast, gdy porównamy ceny tych droższych biletów. Wydaje się bowiem, że miejsca VIP na galę Rizin w cenie 3200 zł są doskonale wycenione.

Komentowanie niedostępne