Daniel Rutkowski Don Kasjo

Popek czy Don Kasjo? Daniel Rutkowski: „Te walki traktuję jak typowy sparing.”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 grudnia 2022

Daniel Rutkowski udzielił bardzo ciekawego wywiadu, w którym między innymi wyjaśnił fanom co porabia zawodnik w dniu gali i jakie ma obowiązki. Popularny Rutek skrytykował Popka i wypowiedział się na temat potencjalnych walk freakowych z Bombardierem czy Don Kasjo.

Starcie na szczycie wagi piórkowej będzie jednym z pojedynków gali XTB KSW 77. Numer jeden rankingu tej kategorii wagowej KSW, Daniel Rutkowski, zmierzy się z numerem dwa, Lom-Alim Eskievem. Do tej walki musiało w końcu dojść. Jej historia rozpoczęła się w sierpniu. To wówczas na gali KSW 73 zawodnicy zostali z sobą zestawieni po raz pierwszy. Reprezentant UFD Gym musiał się jednak wycofać z pojedynku z powodu choroby.

Daniel Rutkowski udzielił długiego wywiadu, w którym został zapytany o to jak wygląda dzień zawodnika MMA w dniu gali. Rutek chętnie opowiedział o przebiegu dnia i obowiązkach:

„Z mojej perspektywy, wstaję sobie rano, idę na śniadanie, później odpoczywam dwie trzy godzinki i robię mocny rozruch. tak naprawdę po tym całym procesie zbijania wagi. Po tej męczarni którą przechodzimy musimy bardzo mocno się przetrzeć, żeby ta krew przeszła przez całe ciało na nowo, dotleniła wszystkie komórki organizmu. No i co później leżenie, odpoczynek i malowanie henny, tych wszystkich tatuaży z reklamami sponsorów. Następnie nastawianie się psychicznie na waleczkę, jedziemy o 18 na halę i tam już typowo stricte do walki ostatnie przygotowania. Walka może być między 21:30, a 22:30.”

Hitowa gala XTB KSW 77, gdzie w walce wieczoru Mariusz Pudzianowski spotka się z Mamedem Khalidovem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

Następnie Rutkowski odpowiedział na pytanie odnośnie okresu przygotowawczego. Daniel przyznał, że jest szczęśliwy, gdyż przygotowania obeszły się bez większych kontuzji.

„Tym razem naprawdę wszystko pięknie, świetnie. Jakiś tam mały może uraz, ale to takie normalne sprawy, nie da się przejść przez przygotowania tak, żeby nic się nie stało. Tak właśnie kurna, tak jak sobie analizuję, wszystko bajlando. Naprawdę świetnie, przed wcześniejszymi walkami miałem problemy z plecami, z nadgarstkami, z łokciami, z kręgosłupem, ale teraz naprawdę wszystko super. Zszedłem też z ciężarów, w ogóle już nie robię ciężarów, więc ten kręgosłup mi nie siada. To jest taki plus, fajnie to wyłapaliśmy ze sztabem, że jednak ciężary już nie dla mnie.”

Popularny „Rutek” jest pozytywnie nastawiony na możliwość rozwoju i startów nie tylko w KSW, ale również w Prime, gdzie chętnie stoczyłby boje z innymi fighterami znanymi z federacji Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego.

„Tam walczę w boksie, ale może mógłbym w MMA? No tak, jest Wrzosek, Kornik, Parke, Szuli, fakt faktem że walczy tam kilku sportowców naprawdę na najwyższym poziomie. Oni są w Prime, więc to też już coś znaczy. Cieszę się ogółem, że walczę i że zarabiam, nie dokładam się do bardzo brzydkiej medialności freaków, staram się pokazać siebie z jak najlepszej strony.”

Ile walk w ciągu roku może stoczyć Rutkowski?

„W KSW trzy w ciągu roku mogę zrobić, to jest maks. Natomiast na Prime i takich mniej sportowych, mniej wymagających to mogę nawet zrobić pięć czy sześć walk. Ja to naprawdę te starty tam traktuję jako typowy sparing. Oczywiście jakby to był Szuli czy Parke to wydłużamy przygotowania bo to jest walka z gościem tej samej wartości sportowej co ja.”

Rutkowski: Popek, Don Kasjo, Bombardier? Wychodzę i biję się!

„Nie wiem kurna, szczerze nie ma nikogo za bardzo. Może być Popek może być Don Kasjo i tylko tak z tych freaków można powiedzieć. Nie wiem jakie oni mają plany i kogo tam mają. Dla mnie to jest obojętne, kogo dadzą, nie wiem Bombardiera? Oczywiście! Wychodzę i biję się.”

Daniel Rutkowski o Popku: „Nie oszukujmy się, jest zacofany”

„Powiedziałem prawdę, jak jest. No nie oszukujmy się taka jest prawda. Chciałbym powiedzieć coś miłego, ale nie. Z tego co widziałem go kilka razy to nie był trzeźwy. Takie mam zdanie, no szkoda, szkoda, taka jest prawda. Ja nie jestem od obrażania ludzi, zapytali mnie to powiedziałem. Ja niczego nie nakręciłem, że on jest normalny i ja powiedziałem, że jest ćpunem żeby to kurna wszyscy klikali. No nie wiem nawet fani jak robią sobie z nim zdjęcia to widzą, że jest zacofany. Nie oszukujmy się.”

Kursy na walkę Pudzianowski vs Khalidov

Całą galę KSW 77: Pudzianowski vs. Khalidov obstawicie u bukmachera eFortuna.pl! Za samo otwarcie konta zgarniacie darmowe 20 zł na dowolny zakład. Dodatkowo legalny bukmacher przygotował specjalny zakład bez ryzyka do 600 zł.

Jeżeli twój pierwszy kupon będzie zwycięski otrzymujesz wygraną, a jeśli przegrasz Fortuna zwróci Ci wkład, maksymalnie do 600 zł na konto gracza. Możesz dodać na swój kupon jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli typerskie przeczucie Cię zawiedzie przy okazji KSW 77, otrzymasz zwrot postawionej kwoty, który możesz wykorzystać na grę.

Zostaw ocenę
0
0