mistrzostwa mma 4 polska

Ponad 200 pojedynków odbyło się na 4. Mistrzostwach MMA w Puławach

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 czerwca 2022

W minioną sobotę w Puławach odbyły się 4. Mistrzostwa MMA przygotowane przez Stowarzyszenie MMA Polska.

Zawodnicy z całego kraju rywalizowali w trzech okrągłych klatkach, w kategoriach juniorów, seniorów, kadetach i formule pierwszego kroku.

Na 4. Mistrzostwach MMA zwalczyło 262 zawodników i zawodniczek (w tym 28 pań i 234 mężczyzn) reprezentujących ponad 80 klubów z całego kraju. Ostatecznie w trzech klatkach odbyło się 212 pojedynków, a zwycięzcy zostali wyłonieni w 32 różnych kategoriach.

Po raz drugi na turnieju MMA Polska zawalczyli również kadeci, czyli zawodniczki i zawodnicy od 12 roku życia. Łącznie na zawody zgłosiło się 85 kadetów. W turnieju wzięło też udział 121 seniorów i 56 juniorów.

Zmagania amatorskich fighterów podczas 4. Mistrzostw MMA Polska odbyły się 11 czerwca. Turniej został zorganizowany w nowo otwartej hali sportowej Azoty Arena w Puławach. Wydarzenie przygotowane zostało przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji m.st. Puławy, Urzędem Miasta Puławy i Stowarzyszeniem Sportowe Puławy. Honorowy patronat nad zawodami objął Pan Paweł Maj, Prezydent Miasta Puławy.

Pełne wyniki wszystkich walk można zobaczyć na stronie Stowarzyszenia MMA Polska: https://turniej.mmapolska.org/

Galeria zdjęć ze zwycięzcami dostępna jest tutaj:
https://mmapolska.org/images/foto/4wreczenia/index.html

Czerwcowe Mistrzostwa MMA były czwartym turniejem amatorskiego MMA zorganizowanym przez Stowarzyszenie MMA Polska. Pierwszy turniej z cyklu Mistrzostw MMA został zorganizowany 12 czerwca 2021 roku w Warszawie. Wydarzenie przyciągnęło do rywalizacji blisko 200 zawodniczek i zawodników z całej Polski. 2. Mistrzostwa MMA odbyły się 30 października 2021 roku w Gliwicach. Zawalczyło na nich ponad 140 zawodników i zawodniczek. Trzeci turniej przygotowany w kwietniu tego roku w Warszawie okazał się rekordowy. W trzech klatkach zawalczyło blisko 300 młodych osób.

Na ten rok Stowarzyszenie MMA Polska zaplanowało jeszcze dwa turnieje, która odbędą się po wakacjach. Dokładne terminy i lokalizacja zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Zostaw ocenę
0
0