NEWSY

Trzy pojedynki mistrzowskie na WSOF 35 w Nowym Jorku (+promo)

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kolejną mocną rozpiską już w marcu uraczy nas organizacja World Series of Fighting. Na 35. gali tejże organizacji zobaczymy aż trzy pojedynki mistrzowskie.

W walce wieczoru w boju o prymat w „królewskiej” kategorii w trzeciej obronie pasa Bułgar Blagoi Ivanov (14-1) podejmie weterana organizacji UFC Shawna Jordana (19-7). Ivanov dotychczas nie zaznał goryczy porażki w organizacji Raya Sefo, wygrywając wszystkie trzy stoczone walki. Po raz ostatni walczył w czerwcu ubiegłego roku, pokonując na pełnym dystansie Josha Copelanda. 32-letni Jordan po rozstaniu z UFC walczył zaledwie raz, nokautując na WSOF 33 w pażdzierniku Ashleya Goocha.

Bez wątpienia niezwykle interesującym starciem będzie pojedynek o pas kategorii piórkowej, w którym Lance Palmer (11-2) skrzyżuje rękawice z Andre Harrisonem (15-0). Obaj fighterzy to ścisły top tej kategorii i wytypowanie rezultatu tej walki jest bardzo trudne. Palmer po stracie pasa na rzecz Alexandre Capitao udanie zrewanżował się Brazylijczykowi na WSOF 32, wypunktowując go na pełnym dystansie. Jego przeciwnik dzierżył pas organizacji Titan, dla której wygrał siedem pojedynków. Łączony z UFC zawodnik związał się jednak z WSOF, dla którego walczył raz, poddając szybko w pierwszej rundzie Bruce’a Boyingtona na sylwestrowym WSOF 34.

W ostatnim mistrzowskim starciu zobaczymy dwóch Rosjan. Timur Valiev (11-2) zawalczy z Bekbulatem Magomedovem (17-1) o tron w kategorii koguciej, który zwakował długoletni mistrz Marlon Moraes. Obaj zawodnicy zgodnie wygrali swoje pojedynki na październikowym WSOF 33; Valiev udanie zrewanżował się po porażce z Chrisem Gutierrezem na WSOF 28, Magomedov zaś wypunktował na pełnym dystansie solidnego Jessego Brocka.

Poniżej zajawka nadchodzącego eventu:

Comments are closed.