NEWSY

Dwa pojedynki mistrzowskie na majowym ONE w Singapurze

Pinterest LinkedIn Tumblr

Bardzo ciekawie kreuje się zapowiedziana na 26. maja kolejna gala azjatyckiej organizacji ONE. W singapurskim Kallang obejrzymy dwa pojedynki o pasy mistrzowskie.

Po ponad rocznej przerwie do występów w MMA powróci król kategorii półśredniej Amerykanin Ben Askren (15-0, 1NC). Popularny „Funky” skrzyżuje rękawice z utalentowanym Agilanem Thanim (6-0). Askren ostatni pojedynek stoczył na gali na Filipinach w 2016 roku, gdzie w catchweightcie do 188 funtów nie bez problemów wypunktował na pięciorundowym dystansie Rosjanina Nikolaya Aleksakhina. 21-letni Thani walczył już w tym roku, w lutym poddał w pięknym stylu Jeffa Huanga. Malezyjczyk może pochwalić się skończeniami we wszystkich sześciu pojedynkach.

Kreowana na największą gwiazdę żeńskiego MMA w Azji Angela Lee (7-0) w drugiej obronie tytułu w kategorii słomkowej zmierzy się z Brazylijką Istelą Nunes (6-0). Lee wszystkie zawodowe pojedynki stoczyła dla ONE, aż sześć z siedmiu kończąc przed czasem. 20-letnia Kanadyjka ostatni bój stoczył w marcu w Tajlandii, odprawiając w trzeciej rundzie ciosami w parterzy Jenny Huang. Trenująca w Parana Vale Tudo Nunes wystąpi po raz drugi pod banderą ONE. W debiucie na gali w Makau dość niespodziewanie ograła na pełnym dystansie Japonkę Mei Yamaguchi.

Comments are closed.