NEWSY

Trzy pojedynki mistrzowskie na Fight Nights Global 85

Pinterest LinkedIn Tumblr

Niezwykle interesująco zapowiada się kolejna z gala organizacji Fight Nights Global. Impreza sygnowana numerem 85 odbędzie się 30. marca w Moskwie, a zobaczymy na niej aż trzy pojedynki o pasy mistrzowskie.

W pierwszej obronie pasa dywizji średniej Abusupyan Alikhanov (9-2) podejmie niepokonanego Romana Kopylova (6-0). Pochodzący z Machaczkały Alikhanov praktycznie od początku swojej kariery jest związany z FNG. Ostatnią walkę stoczył w maju ubiegłego roku, ubijając w czwartej rundzie Khalida Murtazalieva. Kopylov z kolei po prawie rocznej przerwie wraca do klatki FNG. Ostatnio w akcji widziany był w sierpniu na gali Plotforma S-70 8th, gdzie szybko rozprawił się z Brazylijczykiem Luizem Gustavo Dutrą.

Kolejny pojedynek to walka o prymat w kategorii piórkowej, a w niej zobaczymy Alexandera Matmuratova (9-3) oraz Movlida Khaibulaeva (13-0). Dla Matmuratova będzie to druga obrona pasa mistrzowskiego. Wywodzący się z karate zawodnik jest niepokonany od trzech walk. Ostatnio walczył na FNG 81 w grudniu, pokonując na pełnym dystansie Evgeniya Ignatieva. 27-letni Khaibulaev jest uważany za jeden z największych rosyjskich talentów. W organizacji FNG wygrał aż osiem pojedynków, ostatnio rozprawiając się na punkty z Ilyą Kurzanovem.

O pas interim dywizji półśredniej zawalczą Aliaskhab Khizriev (11-0) oraz Rousimar Palhares (19-8-1). Niepokonany Khizriev wygrał wszystkie trzy pojedynki stoczone dla organizacji. Jego ostatnią ofiarą był Yasubey Enomoto, którego wypunktował na pełnym dystansie na FNG 74 we wrześniu. Dobrze znany polskim kibicom Palhares po porażce z Michałem Materlą udanie odbudowuje się na rosyjskiej ziemi. Po szybkiej wygranej z Alexeiem Ivanovem w ostatnim boju po kontrowersyjnej zmienionej decyzji niejednogłośnie zremisował z Shamilem Amirovem na FNG 73.

Comments are closed.