UFC

Pojedynek pomiędzy Darrenem Tillem a Derekiem Brunsonem planowany na jedną z sierpniowych gal UFC!

Pinterest LinkedIn Tumblr

W kwietniu tego roku do klatki UFC miał powrócić topowy zawodnik wagi średniej – Darren Till. Niestety z powodu kontuzji obojczyka musiał odmówić z walki przeciwko Marvinowi Vettoriemu, który już za miesiąc wejdzie do klatki z mistrzem UFC w dywizji do 84 kilogramów – Israelem Adesanyą. Anglika zastąpił Kevin Holland, który zaś trzy tygodnie wcześniej mierzył się z Derekiem Brunsonem, przez którego to został pokonany jednogłośną decyzją sędziów. Darren Till za to powróci po zdecydowanie dłuższej przerwie niż Amerykanin, bo Darrena ostatni raz w klatce widzieliśmy przy okazji walki z Robertem Whittakerem podczas jednej z gal UFC w lipcu 2020, co oznacza że Anglik będzie miał aż 13 miesięcy rekonwalescencji.

„The Gorilla” swoją przygodę z UFC rozpoczął niemalże równo 6 lat temu, od wygranej walki z Wendellem de Oliveirą Marquesem. Następnie zaliczył jedyny w swojej karierze remis, aby następnie wygrać cztery pojedynki pod rząd, pokonując takie sławy jak Donald Cerrone czy Stephen Thompson. Po 16 miesiącach bycia niepokonanym przyszedł czas na pierwszą porażkę w UFC, którą zafundował mu były mistrz wagi półśredniej – Tyron Woodley. Po pierwszej porażce szybko przyszedł czas na drugą, bo już pół roku później został znokautowany przez Jorge Masvidala. Następnie Tillowi udało się wrócić na zwycięska ścieżkę, bo w listopadzie 2019 pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Kelvina Gasteluma, lecz niedługo mógł szczycić się zwycięską passą, ponieważ został jednogłośnie wypunktowany przez Roberta Whittakera w lipcu 2020, i od tamtego czasu nie odbył żadnej walki w oktagonie UFC.

Derek Brunson prócz tego że jest o 9 lat starszy od Tilla, może się również pochwalić większą ilością startów dla UFC, ponieważ Amerykanin do oktagonu UFC wchodził już 18, z czego aż w 13 pojedynkach triumfował. Dla największej organizacji na świecie występuje od 2012, a na liście przeciwników których pokonał, może zapisać m.in Uriaha Halla, Lyoto Machidę, Iana Heinicha czy Kevina Hollanda, a kiedy już przegrywał, to nie z byle kim, bo pokonali go tylko Yoel Romero, Anderson Silva, Robert Whittaker, Ronaldo Souza oraz Israel Adesanya. Swoją ostatnią walkę stoczył z wcześnie wspomnianym Kevinem Hollandem, podczas UFC on ESPN 21, gdzie pokonał swojego rywala jednogłośną decyzją sędziów.

Walka pomiędzy Tillem a Brusonem ma odbyć się na UFC Fight Night 14 sierpnia bieżącego roku, i ma być główną walką tego wydarzenia.

Comments are closed.