podsumowanie gal ufc w 2023 roku

Podsumowanie eventów UFC w 2023 roku. Ile gal UFC obejrzałeś?

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 26 grudnia 2023

Organizacja UFC zdominowała rynek MMA pod względem ilości gal organizowanych w ciągu roku. Postanowiliśmy sprawdzić jak często nasi czytelnicy oglądają wydarzenia UFC.

UFC to największa, najbogatsza i najbardziej znana organizacja MMA na świecie. Nazywana jest często najlepszą ligą MMA na świecie. UFC zorganizowała w 2023 roku, aż 43 gale MMA na których odbyło się łącznie 520 walk, z czego najwięcej pojedynków odbyło się w trzech najmocniej obsadzonych kategoriach: lekkiej, półśredniej oraz piórkowej.

Łatwo można policzyć, że daje to średnią 12 walk na każdą zorganizowaną galę. Niestety, aż 17 gal odbyło się w obiekcie UFC Apex, co oznacza występy w mniejszym octagonie przy bardzo ograniczonej publiczności. Wydarzenia te nie cieszą się dobrą opinią wśród sympatyków MMA i często są oglądane wyłącznie przez hardkorowych fanów.

Przez cały 2023 roku organizacja UFC odwiedziła 21 miast w zaledwie 8 krajach. Większość wydarzeń odbyła się oczywiście w USA, a prym wiedzie oczywiście Las Vegas. Imponująco wygląda natomiast ilość eventów sprzedawanych w systemie pay-per-view. W 2023 roku odbyło się, aż 14 gal PPV, a przypominamy, że Amerykanie muszą płacić około 90 dolarów za dostęp do jednego wydarzenia.

Warto podkreślić imponujący rekord zanotowany na gali z cyklu Fight Night. Na wydarzeniu UFC w Charlotte w walce wieczoru mierzyli się Jairzinho Rozenstruik i Jailton Almeida. Na trybunach zasiadło wówczas 18712 fanów co jest rekordem dla tego typu gal na terenie USA.

Śledząc zasięgi oraz wasze zainteresowanie artykułami na naszym portalu oraz w social mediach zauważyliśmy, że coraz częściej interesują was wyłącznie mocno obsadzone duże gale PPV, a także wydarzenia, na których do octagonu wchodzili Jan Błachowicz i Mateusz Gamrot.

Przygotowaliśmy dla was ankietę, w której możecie oddać głos na to, które eventy organizowane przez UFC oglądaliście w 2023 roku. Nie skupiliśmy się na samych liczbach, a po prostu na ogólnym podejściu do zagadnienia.

Ile gal UFC obejrzałeś w 2023 roku?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments