Pitbull Kleber wynik

Pitbull pokonał Klebera na punkty! Rizin vs. Bellator

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 31 grudnia 2022

W co-main evencie gali Rizin vs. Bellator zmierzyli się Kleber Koike Erbst i Patricio Pitbull Freire. Starcie grapplera ze strikerem bez wątpienia najbardziej interesowało polskich fanów. Jaki wynik padł w pojedynku mistrzów?

Patricio Freire (34-5) wygrał dziewięć z dziesięciu ostatnich walk, a za jedyną porażkę odniesioną w ciągu pięciu ostatnich lat zdołał się już zrewanżować AJ’owi McKee. Pitbull docenia klasę rywala jednak zapowiedział, że udowodni swoją wyższość.

Kleber Koike (31-5) legitymuje się serią siedmiu kolejnych zwycięstw, a ogółem od 2016 roku ma na koncie tych wygranych aż trzynaście, jedynym zawodnikiem który w ostatnich sześciu latach zdołał pokonać Brazylijczyka jest Mateusz Gamrot (pięciorundowy pojedynek zakończony decyzją sędziów). Warto też zaznaczyć, że w 36 zawodowych pojedynkach Kleber nigdy nie został znokautowany.

Pojedynek Klebera z Pitbullem był przedostatnim starciem wchodzącym w skład meczu MMA między organizacjami Rizin i Bellator. Jaki wynik padł w boju dwóch wielkich mistrzów?

Kleber bardzo szybko chciał przenieść walkę do parteru i był bliski wyjęcia nogi Pitbulla. Wracamy jednak do stójki. Freire atakuje pięściami, a Koike odgryza się kopnięciami. Patricio wycina Klebera jednak w kontynuowaniu akcji przeszkadzają mu liny. Cios za cios w stójce. Freire stara się zamknąć oponenta w narożniku natomiast Koike za każdym razem chce kończyć akcje kopnięciami tak by oddalić dystans. Runda kończy się w bardzo efektowny sposób. Kleber chciał rzucić Pitbullem o matę niczym Mamed Pudzianem jednak Freire wybronił się i odrzucił oponenta po akcji.

Spokojne otwarcie drugiej rundy. Low kick za low kick i sporo wzajemnego badania się. Koike podkręca tempo atakując kombinacją dwóch ciosów pięściami i kończąc akcję kopnięciem. Freire póki co bardzo spokojnie. Brakuje eksplozywności ze strony Patricio. Minuta do końca rundy. Wreszcie konkretniejsza wymiana i Pitbull ciosem rozcina lewy łuk brwiowy Klebera.

Trzecia, finałowa runda przed nami. Na początek odrobina parteru, ale Pitbull szybko ucieka do stójki i okopuje nogi leżącego rywala. Sporo to trwało w połowie rundy sędzia Jason Herzog podniósł walkę do stójki. Koike miał swoją okazję, udało mu się obalić rywala jednak wyraźnie chciał zbyt szybko przejść pozycję Pitbulla przez co ten uciekł do stójki. Później Kleber wskoczył do gardy i ściągnął oponenta na matę. Koike pracuje z pleców i kręci się do dźwigni. 20 sekund do końca, wygląda na to, że będziemy mieli kolejną decyzję.

Zostaw ocenę
0
0