NEWSY

Piotr Strus: „Zawodnicy z sukcesami w MMA wracają do kickboxingu!” – video

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zawodnik Roku 2017 Piotr Strus zapewnia kibiców, że w jego piątkowym debiucie dla federacji DSF nie zabraknie fajerwerków. Wracający do K-1 warszawski zawodnik zmierzy się z bardzo mocnym Brice’em Kombou z Kamerunu. Walka będzie główną atrakcją gali DSF Kickboxing Challenge: Twierdza w Nowym Dworze Mazowieckim.

W 2009 roku rozpocząłem przygodę z MMA, dziś wracam do swoich korzeni, do kickboxingu. Czuję, że jestem mocny, rozwijam się i mam wiele do zaoferowania w K-1. Drogą do sukcesu jest połączenie widowiskowych walk z wygranymi. Chciałbym trwać na tej fali i pokazywać ludziom, że Piotr Strus to statek, który niełatwo zatopić – mówi zawodnik warszawskiego klubu WCA Fight Team.

29-letni Strus to nie pierwszy zawodnik znany z występów w MMA, który postanowił równolegle bić się w kickboxingu. Z federacją Sławomira Duby związali się także Daniel Omielańczuk i Karol Celiński, a Marcin Różalski powiedział wprost, że nie zamierza kontynuować kariery w MMA, bo wybiera powrót do ukochanego K-1.

Kontraktując takich zawodników jak Daniel Omielańczuk czy Marcin Różalski, federacja DSF Kickboxing Challenge wysyła sygnał, żejuż nie tylko MMA może grać pierwsze skrzypce. K-1 znów zaczyna się liczyć. Zawodnicy, którzy odnosili ogromne sukcesy w MMA, nagle wracają do kickboxingu – potwierdza Strus.

Polak czekający na walkę o mistrzowski pas organizacji ACB zapewnia, że traktuje powrót do K-1 bardzo poważnie. Strus zamierza pokazać w ringu to samo serce do walki, dzięki któremu został wybrany Zawodnikiem Roku 2017 na gali Heraklesy.

Nie ma żadnej obawy, że Piotr Strus przyjdzie nieprzygotowany lub będzie walczyć zachowawczo. Tego Piotra już nie ma! Nawet jeśli padamy, mamy wstawać. Jeśli nas biją, mamy nie uciekać! Stajemy i bijemy się. Maszeruj albo giń! – mówi.

Podwarszawską miejscowość Nowy Dwór Mazowiecki dzieli jedynie 20 kilometrów od Łomianek, gdzie od 12. roku życia mieszkał Piotr Strus. Stoczenie walki tak blisko rodzinnych stron ma duże znaczenie dla 29-letniego zawodnika.

Sam nie wiem, co bardziej mnie jara. To że wracam do korzeni do K-1, czy to, że zawalczę przed swoją polską publicznością. Oba bodźce tak mnie motywują, że 9 marca naprawdę nie zabraknie fajerwerków w walce! – zapewnia.

Czarnoskóry Brice Kombou, który przywita Strusa w federacji DSF, w 2016 roku wygrał z Maksymilianem Bratkowiczem – obecnym mistrzem w wadze do 86 kilogramów. Zawodnik WCA Fight Team cieszy się jednak na samą myśl o tym, że od razu czeka go duże wyzwanie. Walka została zakontraktowana na 3 rundy po 3 minuty w kategorii do 91 kilogramów.

Wiem, że pobił Maksa, obecnego mistrza. Mocny, twardy i idący cały czas do przodu zawodnik. To daje nam gwarancję, że ta walka naprawdę będzie wyjątkowa. Kombou to idealny rywal na moją pierwszą walkę w DSF Kickboxing Challenge. Trzeba tylko wyjść i trzeba się bić! – kończy Piotr Strus.

Transmisja na żywo z Nowego Dworu Mazowieckiego w Canal+ Sport 2, NC+ GO, Player.pl oraz na platformie DSFLIVE.com. Ostatnie bilety na galę DSF Kickboxing Challenge: Twierdza są jeszcze dostępne w serwisie TicketClub.pl.

Comments are closed.