ACA

Piotr Strus vs. Fernando Gonzalez na gali ACB 87 w Nottingham

Pinterest LinkedIn Tumblr

Piotr Strus poznał nazwisko swojego kolejnego przeciwnika. Polak stanie w szranki z Fernando Gonzalezem, weteranem organizacji Bellator. Do starcia dojdzie 19 maja na gali ACB 87 w Nottingham.

Niepokonany od maja 2014 roku zawodnik Berkut WCA Fight Team po niezwykle udanym 2017 roku jest bardzo bliski wywalczenia sobie prawa do walki o pas kategorii średniej. Rywalem Strusa będzie „The Menifee Maniac”. 34-letni reprezentant Team Quest stoczył dziewięć walk w organizacji Bellator z czego aż siedem wygrał! Co ciekawe Gonzalez ma na swoim koncie również dwanaście walk w King of The Cage, pięć walk w WEC i jeden pojedynek w Strikeforce. Można zatem śmiało powiedzieć, że jedyną dużą organizacją w której Kalifornijczyk nie walczył jest UFC.

Podczas długiej piętnastoletniej kariery to właśnie okres w organizacji Bellator był dla Gonzaleza najbardziej udanym, wygrane nad takimi zawodnikami jak Amoussou, Parisyan, Zaromskis, Girtz czy Ward robią wrażenie. Przegrane po decyzjach z Michaelem Pagem i Lorenzem Larkinem również ujmy Amerykaninowi nie przynoszą. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że na 42 stoczone zawodowe pojedynki Fernando zaledwie dwukrotnie przegrał przez nokaut.

Comments are closed.