BELLATOR

Aaron Pico vs. Henry Corrales na gali Bellator: Fedor vs. Bader

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Organizacja Bellator ogłosiła ciekawe starcie w kategorii piórkowej. Aaron Pico [4-1] skrzyżuje rękawice z Henrym Corralesem [16-3] na gali Bellator: Fedor Emelianenko vs. Ryan Bader.

Zarówno Pico jak i Corrales mogą pochwalić się seriami czterech kolejnych zwycięstw. Obaj zawodnicy osiągają dobre wyniki po „setbackach”. Pico wchodził do MMA jako wielki talent zapaśniczy, wielokroty medalista Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów w stylu wolnym. Presja jaka ciążyła na Aaronie z pewnością przyłożyła się do tego, że przegrał debiutancki pojedynek w zaledwie 24 sekundy. Porażka nie zniechęciła Pico i w kilkanaście miesięcy nie tylko się odbudował, lecz także udowodnił, że ma przed sobą świetlaną przyszłość. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wrześniowa wygrana nad doświadczonym Brazylijczykiem Leandro Higo [18-5].

32-letni Corrales przeżył jeszcze większe rozczarowanie, dołączył do Bellatora jako niepokonany zawodnik legitymujący się dwunastoma zwycięstwami. Po trzech kolejnych przegranych z Danielem Strausem, Emmanuelem Sanchezem i Patricio Freire wydawało się, że „OK” będzie kolejnym z fighterów, którzy nie potrafili się odnaleźć na „dużej scenie”. Reprezentant MMA Lab wziął się jednak w garść i zostawił w pokonanym boju takie nazwiska jak: Cody Bollinger, Noad Lahat, Georgi Karakhanyan i Andy Main.