de fries nominowany

Phil de Fries wśród nominowanych do tytułu Zawodnika Roku na Wyspach Brytyjskich!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 29 grudnia 2022

Phil De Fries, mistrz KSW wagi ciężkiej, został nominowany w plebiscycie BBC na Brytyjskiego Zawodnika Roku 2022. Tym samym De Fries znalazł się wśród takich nazwisk jak Leon Edwards, Paddy Pimblett, Molly McCann i George Hardwick. Ciężko wierzyć w triumf Phila jednak sama obecność w tym gronie to wielkie wyróżnienie dla mistrza KSW.

Od roku 2018 Phil De Fries jest niekwestionowanym królem wagi ciężkiej KSW. Tytuł zdobył pokonując Michała Andryszaka, a następnie obronił go siedmiokrotnie. Anglik w pokonanym polu zostawił takich zawodników, jak: Michał Kita, Karol Bedorf, Tomasz Narkun czy Darko Stosić. De Fries jest na fali dziesięciu wygranych z rzędu. Niepokonany pozostaje od roku 2017 i jest najdłużej panującym mistrzem wagi ciężkiej w historii organizacji KSW.

W roku 2022 Phil De Fries stoczył dwa pojedynki. W lutym na gali KSW 67 Phil De Fries zmierzył się z Darko Stosiciem. Kolejne odsłony tej konfrontacji rozegrały się w podobny sposób. Phil kontrolował walkę w parterze i tam brutalnie rozbijał Darko. Serb szukał swojej szansy w chwilach, gdy zawodnicy bili się w stójce, ale nie znalazł sposobu na Anglika. Ostatecznie w ostatniej rundzie Stosić będąc mocno obijanym w parterze, zdecydował się zakończyć pojedynek i odklepał. Tym samym Phil De Fries po raz szósty obronił tytuł wagi ciężkiej KSW.

Podczas wrześniowej gali KSW 74 czempion królewskiej kategorii wagowej zmierzył się z numerem jeden wagi ciężkiej, Ricardo Praselem. Anglik stanął do obrony tytułu po raz siódmy i ponownie udowodnił, że nie ma sobie równych na szczycie wagi ciężkiej. Już w pierwszej rundzie pojedynku obalił przeciwnika, na macie złapał go w duszenie i zmusił do poddania się.

Głosowanie na Brytyjskiego Zawodnika Roku 2022 odbywa się na stronie BBC.  

źródło: KSW

Zostaw ocenę
0
0