NEWSY

PFL: Start ligi w czerwcu, umowa TV z NBC i Facebookiem, angaż otrzymał wieloletni dyrektor NFL!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Przed kilkoma dniami w artykule poświęconym zagranicznym zawodnikom, którzy mogliby wzmocnić KSW mocno skrytykowałem Andre Harrisona za związanie się z Professional Fighters League. Szybko przyszło mi te słowa odszczekać, gdyż PFL ogłosił dziś masę doskonałych wiadomości w informacji prasowej przekazanej mediom.

Po pierwsze wreszcie ogłoszono datę startu pierwszego sezonu, dokładniej nastąpi to 7 czerwca. Organizacja skupi się na tym, aby jako pierwsza w historii przedstawić MMA jako sport, który rozgrywa sezon zasadniczy, fazę play-off, a także wielki finał, który odbędzie się w sylwestra. Dodatkowo oczywiście otrzymamy standardowy podział na kategorie wagowe, których w pierwszym sezonie będzie sześć (po 12 zawodników w każdej dywizji). Każdy ze zwycięzców sześciu poszczególnych sylwestrowych finałów zdobędzie tytuł mistrzowski i otrzyma milion dolarów nagrody.

Kluczem do ogłoszenia planów było zawarcie umów z NBC oraz Facebookiem, które podzielą między siebie prawa do transmisji. Gale PFL będzie można w USA oglądać na kanale NBC Sports w czwartkowe wieczory. Facebook będzie przeprowadzał darmowe transmisje w pozostałych krajach na całym świecie. Każda transmisja z gali ma trwać maksymalnie sześć godzin i zawierać 30-minutowe studio przed galą oraz 30-minutowy program po gali!

Sukcesem PFL jest również zatrudnienie Petera Murraya na stanowisku dyrektora generalnego. Murray w ostatnim czasie pracował w firmie Under Armour natomiast wcześniej przez trzynaście lat pełnił funkcję wicedyrektora NFL! Angaż ten pokazuje jak wielką skalę ma całe przedsięwzięcie.

PFL

 

Comments are closed.