Olivier Aubin-Mercier

PFL 9: Olivier Aubin-Mercier znokautował rywala i awansował do finału play-offów [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 24 sierpnia 2023

Olivier Aubin-Mercier należy do największych gwiazd organizacji PFL. Kanadyjczyk trafił do PFL z UFC gdzie przegrał pod rząd z topowymi oponentami Gilbertem Burnsem i Armanem Tsarukyanem. „Kanadyjski Gangster” rozwinął skrzydła w PFL, w ubiegłym roku wygrał tytuł i czek wysokości miliona dolarów, a teraz dzięki wygranej przez nokaut ma szansę powtórzyć ten sukces!

Olivier Aubin-Mercier zanotował na swoim koncie dziewiąte zwycięstwo z rzędu. 34-letni Kanadyjczyk dawno zapomniał o przegranych przez decyzję z Gilbertem Burnsem i Armanem Tsarukyanem. Wątpliwe również by reprezentant H2O MMA i Tristar Gym tęsknił za najlepszą ligą MMA na świecie.

OAM wygrał tytuł mistrzowski w ubiegłym roku i zgarnął czek wysokości miliona dolarów. Teraz zawodnik stoi na najlepszej drodze do powtórzenia tego sukcesu. Na gali PFL 9 Olivier Aubin-Mercier znokautował Bruno Mirandę w drugiej rundzie starcia w półfinale play-offów.

Zwycięstwo zagwarantowało zatem Kanadyjczykowi awans do finału play-offów w kategorii lekkiej. Rywalem „Kanadyjskiego Gangstera” będzie Clay Collard, który pokonał na punkty faworyzowanego Shane’a Burgosa. Walka Olivier Aubin-Mercier vs. Clay Collard odbędzie się 24 listopada w hali Anthem w Waszyngtonie.

Olivier Aubin-Mercier znokautował rywala

Poniżej możecie zobaczyć mocne ground and pound Aubina-Merciera, po którym sędzia wkroczył między zawodników by oszczędzić zdrowie Bruno Mirandy.

Finaliści kategorii do 77 kg staną do rewanżu!

Poznaliśmy także finalistów play-ffów w kategorii półśredniej. Magomed Magomedkerimow i Sadibou Sy staną do rewanżowego starcia. Dagestańczyk legitymuje się aktualnie serią 5 zwycięstw z rzędu natomiast „Szwedzki Danzel” może pochwalić się jeszcze lepszym wynikiem, gdyż wygrał siedem kolejnych starć.

Zawodnicy zmierzą się w rewanżu. W pierwszej walce w sierpniu 2021 roku górą był Magomedkerimov. Dla zawodnika z Dagestanu będzie to trzeci występ w finale play-offów PFL. Magomed wygrał finał w 2018 roku i przegrał w 2021 roku.

Sadibou Sy to aktualny mistrz PFL, który wygrał finał play-offów w 2022 roku. Obaj zawodnicy zaznali zatem smaku „złota” i wygrali wielkie pieniądze. Pytanie który z nich będzie górą w rewanżowej potyczce?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments