ksw 72 kaczmarczyk vs śmiełowski

Patryk Kaczmarczyk przed KSW 72: „Chciałem dużego wyzwania i mocnego rywala”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 06 lipca 2022

Patryk Kaczmarczyk, młody i utalentowany zawodnik z Radomia, podczas gali KSW 72 ponownie pojawi się w okrągłej klatce.

Bilety na KSW 72 już w sprzedaży na ebilet.pl.

Patryk znany jest z tego, że daje niezwykle efektowne pojedynki w klatce. Jego pierwsze starcie w KSW zostało wybrane walką wieczoru gali KSW 60. Jaki jest jednak przepis na sukces w sportach walki? Czy umiejętności muszą iść w parze z mocną psychiką?

– Myślę, że to na pewno się z sobą łączy – mówi Patryk. – Im lepsze masz umiejętności, tym łatwiej możesz uspokoić się w walce. Psychika odgrywa w tym bardzo ważną rolę. Umiejętności są też ważne, ale jeżeli w dniu walki głowa nie zagra, to jest bardzo słabo. Z drugiej strony, trzeba pamiętać o tym, że bez odpowiednich narzędzi, nawet najmocniejsza psychika sobie nie poradzi.

Nie zawsze jednak udaje się kontrolować buzujące emocje w trakcie konfrontacji.

– Ja niestety jeszcze nie zawsze opanowuję emocje w walce. Na pewno chciałbym doszlifować tę umiejętność. Miałem już takie momenty w walkach, że wszystko widziałem, czułem, byłem głową w odpowiednim miejscu. Bywały jednak też takie chwile, gdzie dawałem się ponieść w walce i wtedy popełniałem błędy. Z drugiej strony, kilka walk dzięki temu wygrałem, że dałem się ponieść i wszystko toczyło się swoim naturalnym rytmem. Są chwile, w których kalkuluję i układam walkę jak chcę, a są momenty, w których emocje mnie niosą. Wiem, że muszę nad tym pracować, żeby to eliminować, ale też nie do końca. Pamiętam walkę, w której zbyt mocno się uspokoiłem i to też nie było dobre, bo straciłem instynkt, szybkość reakcji. Z emocjami jest jak z walką o przetrwanie, działa się instynktownie, szybciej się reaguje, ciosy są naturalnymi odruchami. Zbytni spokój też nie jest dobry.

Pełna rozmowa pod adresem:

https://www.kswmma.com/news/4036

Zostaw ocenę
0
0