Patryk Chrobak KSW

Patryk Chrobak przed KSW 69: „Poświęciłem całe swoje życie, żeby móc trenować”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 kwietnia 2022

Podczas gali KSW 69 w okrągłej klatce zadebiutuje Patryk Chrobak, młody i utalentowany reprezentant klubu Berserkers Team Bielsko-Biała.

Bilety na galę KSW 69 są dostępne w serwisie eBilet.pl. Wszystkie gale KSW można oglądać w Polsce jedynie na Viaplay.

Patryk, który ma dziś 22 lata, od dziecka lubił sport, ale na matę wszedł dopiero będąc nastolatkiem.

– Moja przygoda ze sportami walki zaczęła się mniej więcej osiem lat temu – wspomina Patryk. – Miałem wówczas niecałe piętnaście lat. Trafiłem pod skrzydła trenera Damiana Herczyka z Berserkers Team Bielsko-Biała i od początku zacząłem trenować MMA. Wcześniej byłem w kadrze pływackiej, grałem oczywiście też w piłkę nożną, koszykówkę i piłkę ręczną. W pewnym momencie potrzebowałem jednak mocnej odskoczni, a żaden sport nie pozwalał na wyrzucenie z siebie złych emocji w takim stopniu, w jakim gwarantowały to sparingi w MMA lub kickboxingu.   

Patryk szybko odkrył, że wchodząc na drogę wojownika dokonał właściwego wyboru.

– Po pierwszej wizycie w klubie od razu zacząłem trenować regularnie. Nie było dnia, żebym nie pojawił się na macie i nie ważne czy był to boks, zapasy czy MMA. Ćwiczyłem bez przerwy. Trener szybko zwrócił na mnie uwagę i już po miesiącu pojechałem na pierwsze zawody Amatorskiej Ligi MMA. Stoczyłem dwie walki i stwierdziłem, że to są takie emocje, taka adrenalina, takie super przeżycia, że to jest coś, co chciałbym robić do końca życia. Startowałem więc regularnie, a dzień przed osiemnastymi urodzinami zadebiutowałem zwycięsko w zawodowym MMA. Lepszego prezentu nie mogłem sobie wymarzyć.

Pełna rozmowa pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3924

Zostaw ocenę
0
0