patricio pitbull freire

Patricio Pitbull: „Walki między mistrzami różnych organizacji to przyszłość MMA”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 07 kwietnia 2022

Patricio Pitbull Freire udzielił ciekawego wywiadu Guilherme Cruzowi z portalu MMAFighting.com. Brazylijczyk uważa, że:

„Walki między mistrzami różnych organizacji to przyszłość MMA jednak wygląda na to, że Dana White obawia się, że najlepsi zawodnicy UFC przegrywaliby te pojedynki. Widzicie, że organizacje takie jak Bellator czy Rizin już podjęły te kroki, a w niedalekiej przyszłości może dojdzie do takich walk między mistrzami Bellatora a zwycięzcami play-offów PFL. W takich przypadkach nie liczy się to kto jest faworytem i kogo zwycięstwo wskazują kibice jednak to kto faktycznie wyjdzie wygrany z walki. Pamiętacie jak PRIDE było wiodącą organizacją MMA? Wtedy jakoś nie było problemu by zawodnicy UFC brali udział w turniejach w Japonii. Teraz jednak Dana ma monopol na rynku, prowadzi wielką organizację i naprawdę boi się tego, że któryś z jego mistrzów przegra w superfightcie przez co ucierpi nie tylko reputacja zawodnika, lecz również status organizacji UFC.”

Pitbull wspomniał również o tym, że wielu zawodników najlepszej ligi MMA na świecie jest niezadowolonych z poziomu płac:

„Widzimy wszyscy, że z UFC odchodzą wielkie gwiazdy. Nawet mistrz kategorii ciężkiej Francis Ngannou myśli o przejściu do innej organizacji czy nawet zmiany dyscypliny na boks. Henry Cejudo przestał walczyć przez wzgląd na finanse. Zawodnicy przechodzą do innych organizacji, gdzie otrzymują większe pieniądze i ciekawsze wyzwania.”

Zostaw ocenę
0
0