paddy pimblett ufc

Paddy Pimblett wykluczony z udziału w gali UFC 286 w Londynie!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 stycznia 2023

Paddy Pimblett nie wystąpi na gali UFC 286 w Londynie. Wielu fanów zawodnika z Liverpoolu spodziewało się, że organizacja UFC mocno dopakuje kartę walk wydarzenia i wrzuci „Baddy’ego” do rozpiski marcowej gali. Tak się jednak nie stanie, nie prze zmianę planów UFC, a przez kłopoty zdrowotne Pimbletta.

Okazuje się, że uraz którego zawodnik kategorii lekkiej doznał na UFC 282 w starciu z Jaredem Gordonem jest poważniejszy niż pierwotnie przypuszczano. Kostka zawodnika nie goi się tak jak powinna i konieczna będzie operacja.

Dziwić może jednak termin zabiegu, gdyż Paddy Pimblett przejdzie operację dopiero w marcu, więc najwcześniej za półtora miesiąca. Jest to zaskakujące ponieważ tak młody zawodnik będący na fali wygranych powinien poddać się operacji jak najszybciej, tak aby nie wydłużać niepotrzebnie okresu „nieaktywności”.

Wszyscy wiemy jak to bywa z urazami nóg, więc zobaczymy czy Anglik będzie w stanie w ogóle zbić do kategorii lekkiej w swoim kolejnym występie. Niewykluczone, że wszystkie te składowe złożą się na to, że Pimbletta zobaczymy ponownie w octagonie UFC dopiero jesienią.

Zostaw ocenę
0
0