Overeem bliski KSW! Wiemy, kiedy może zadebiutować w okrągłej klatce: „Bardzo chciałby pożegnać się ze swoją karierą w KSW”

Kacper Tobiasz
0
Opublikowano: 12 stycznia 2023

Szef KSW zdradził szczegóły negocjacji z Alistairem Overeemem. Wygląda na to, że fighter jest bliski dołączenia do polskiej organizacji.

Overeem to zawodnik, który toczył pojedynki w kickboxingu oraz MMA. Ma na swoim koncie walki z legendami obu dyscyplin i bił się dla największych federacji na świecie. Jest jednak na końcu zawodowej kariery, z którą być może pożegna się w okrągłej klatce KSW.

Szef KSW o negocjacjach z Overeemem

O potencjalnym przejściu Alistaira do KSW mówi się od pewnego czasu. Teraz w ostatnim wywiadzie dla TVP Sport Martin Lewandowski zdradził szczegóły na temat negocjacji. Wyjaśnił, że Overeem jest zainteresowany walką w Polsce:

– Alistair już chyba publicznie to wyraził w niejednym wywiadzie, że chciałby zawalczyć w KSW, ma taką możliwość. Wyobraża sobie to na jednej z dużych aren w Polsce. Kocha Polskę, lubi to, jak społeczeństwo zaczęło się interesować MMA i sportami walki.

Był na KSW 5 albo 6 pierwszy raz jako gość, więc widzi rozwój KSW od samego początku i tak sobie wyobraził. Jest raczej zawodnikiem, który myśli zejść, zrobić 2-3 walki i kończyć karierę. Może uda się to w KSW, ja oczywiście nad tym mocno pracuję.

Na ten moment prowadzone są rozmowy na temat finansów, ale wiele wskazuje na to, że w 2023 roku zobaczymy Overeema walczącego dla KSW:

– Oczywiście kwestie wizerunkowe, finansowe, to są tematy, na które teraz dyskutujemy. Alistair bardzo chciałby pożegnać się ze swoją karierą sportową w klatce KSW. Nie będą to na pewno Czechy, myślę że środek roku, albo końcówka. Jeszcze jest tyle rzeczy do dogadania.

Następnie szef KSW przyznał, że zależnie od tego, jakie Overeem wzbudzi zainteresowanie, gala z jego udziałem może odbyć się zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Lewandowski dodał, że chciałby podpisać z zawodnikiem kontrakt na co najmniej dwa starcia.

Źródło: YouTube

Zostaw ocenę
0
0