NEWSY

Ośmiu Polaków w lutowym rankingu portalu GroundAndPound

Pinterest LinkedIn Tumblr

W comiesięcznym zestawieniu najlepszych europejskich zawodników niemieckiego portalu GroundAndPound nie mogło zabraknąć polskich fighterów. Umieszczeni zostali w pięciu kategoriach.

Dywizja ciężka to oczywiście Marcin Tybura (16-3), który plasuje się na szóstej pozycji. Liderem jest oczywiście ostatni pretendent do pasa mistrzowskiego UFC, Francis Ngannou (11-2).

Numerem sześć w rankingu kategorii półciężkiej jest Jan Błachowicz (21-7), który 17. marca zmierzy się z „trójką” tego rankingu, czyli z Jimim Manuwą (17-3). Królem od dłuższego czasu jest Szwed Alexander Gustafsson (18-4).

W kategorii średniej znajdziemy az trzech polskich zawodników. Odpowiednio na miejscach trzecim, czwartym i szóstym uplasowali się Mamed Khalidov (34-4-2), Michał Materla (25-5) oraz Krzysztof Jotko (19-3). Na miejscu pierwszym znajduje się Holender Gegard Mousasi (43-6-2).

Duży zjazd w limicie 77. kilogramów zrobił Borys Mańkowski (19-7-1), który parę miesięcy temu plasował się w TOP3 tego rankingu, a po porażce z Roberto Soldiciem (13-2) spadł aż na dziewiąte miejsce. Niemiec po tym zwycięstwie plasuje się na siódmej lokacie. Liderem rankingu bez zmian jest Islandczyk Gunnar Nelson (16-3-1).

Ostatnią kategorią w której możemy zobaczyć Polaków jest kategoria lekka. Miejsce szóste zajmuje w niej Mateusz Gamrot (13-0), zaś ranking zamyka Marcin Held (23-7). Rankingowi przewodzi nie kto inny, jak Rosjanin Khabib Nurmagomedov (25-0).

Cały ranking możecie zobaczyć tutaj

Comments are closed.