NEWSY

Omielańczuk i Shamaev zawalczą z mocnymi rywalami na WSC w Niemczech

Pinterest LinkedIn Tumblr

Do naprawdę interesującej gali dojdzie siódmego lipca przyszłego roku w Berlinie. Event sygnowany nazwą World Series Champions w swojej rozpisce znajdzie 11. walk, z czego w dwóch zobaczymy polskich wojowników.

W kategorii ciężkiej świeżo zwolniony z UFC Daniel Omielańczuk (19-8-1) skrzyżuje rękawice z mocno bijącym Szwedem Juniorem Karantą (2-0). 35-letni Polak spróbuje przerwać niechlubną passę trzech kolejnych porażek, choć chyba wszyscy liczymy że Daniel zawalczy jeszcze przed tą galą. Jego rywal mieszka na stałe na Florydzie, gdzie trenuje w Blackzillans. Ostatnią walkę stoczył we wrześniu na Cage Warriors 86, gdzie zdemolował w zaledwie dziewięć sekund Adela Ghaddou.

W drugim pojedynku z polskim akcentem Arbi Shamaev (9-3, 1NC) stanie w szranki z czołowym europejskim kogutem Taylorem Lapilusem (11-2). Stawką tej walki będzie pas mistrzowski organizacji WSC. Trenujący w WCA Shamaev ostatni pojedynek stoczył na FEN 16 w marcu, gdzie odprawił przez decyzję Brazylijczyka Shely’ego Santanę. Lapilus z kolei to niezwykle ciekawy przypadek. Francuz stoczył cztery walki w UFC, przegrywając tylko jedną z Erikiem Perezem na gali w Meksyku, a i tak został zwolniony z tej organizacji. Starcie Shamaev – Lapilus zapowiada się niezwykle interesująco, jak cała gala, na której zobaczymy takich fighterów jak choćby Jerome Le Banner czy Andy Sowuer.

Comments are closed.