Nurmagomedov vs Henderson Bellator 292

Nurmagomedov vs. Henderson walką wieczoru gali Bellator 292 w San Jose.

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 stycznia 2023

Usman Nurmagomedov podejmie byłego mistrza UFC Bensona Hendersona w walce wieczoru gali Bellator 292 w San Jose. Na tej samej gali zmierzą się Tofiq Musayev i Alexandr Shabliy. Oba starcia odbędą się na dystansie pięciu rund i wejdą w skład Grand Prix kategorii lekkiej.

Usman Nurmagomedov (16-0) położy swój pas mistrzowski kategorii lekkiej na szali w starciu z Bensonem Hendersonem (30-11) doświadczonym byłym mistrzem UFC. Dagestańczyk legitymuje się wyśmienitą passą szesnastu kolejnych wygranych natomiast Amerykanin po porażkach z Chandlerem, Jacksonem i Primusem wreszcie wszedł na ścieżkę zwycięstw pokonując Mamedova i Queally’ego.

Tofiq Musayev (20-4) to z kolei weteran organizacji Rizin, który podjął decyzję o przenosinach do amerykańskiej organizacji. Azer zmierzy się w San Jose z Rosjaninem Alexandrem Shabliym (22-3). Zawodnik z Rostowa nad Donem walczył dla ACA, ProFC i Fight Nights Global nim przeszedł do Bellatora, od tamtej pory jednak „Peresvet” zdołał już wygrać trzy starcia w klatce amerykańskiej organizacji.

Co ciekawe uczestnicy obu par znajdują się po przeciwnej stronie drabinki turniejowej, zatem zwycięzcy nie zmierzą się ze sobą w półfinale, a będą musieli czekać na pojedynki z wygranymi innych zestawień.

Zostaw ocenę
0
0