Bellator 292 Nurmagomedov vs. henderson

Nurmagomedov i Henderson przed galą Bellator 292: „Po tych trzech walkach kończę z tym”

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 09 marca 2023

Usman Nurmagomedov i Benson Henderson rozmawiali z dziennikarzami przed galą Bellator 292. Zawodnicy zmierzą się w walce wieczoru wydarzenia w ćwierćfinałowym starciu Grand Prix kategorii lekkiej. Stawką pojedynku będzie także pas mistrzowski, którego posiadaczem jest Usman.

Jako pierwszy wypowiedział się Benson Henderson. Były mistrz organizacji UFC ma jasne plany na temat przyszłości. Choć zawodnik nie wybiega daleko w przyszłość to zapowiedział przejście na emeryturę:

„Po tych trzech walkach (tyle trzeba stoczyć by wygrać Grand Prix) kończę z tym (MMA). Myślę, że każdy z nas dobija pewnego wieku i zaczyna myśleć o emeryturze. Wielu z nas zadaje sobie pytanie w stylu Toma Brady’ego, który mówi sobie „jeszcze jeden sezon”. U mnie nie chodzi już o to, aby wchodzić do klatki i walczyć, czy na treningach sprawdzać się z najlepszymi na świecie. Po prostu chodzi o to by moja żona mogła zbudować swą karierę i na tym chcę się skupić. Myślę, że zwycięstwo w tym Grand Prix byłoby wspaniałym zakończeniem. Naprawdę biorąc pod uwagę wszystko to co już osiągnąłem, na jakiej ścieżce się znalazłem w życiu sportowym. Wywalczenie pasa kategorii lekkiej organizacji Bellator to by było coś wspaniałego.”

Usman Nurmagomedov, aktualny mistrz organizacji Bellator w kategorii lekkiej, który jest niepokonany w zawodowej karierze docenia umiejętności Bensona Hendersona:

„Zarówno w życiu jak i w sporcie nigdy nie przekreślam ludzi i ich osiągnięć. Fakt, że miał jakaś serię porażek mógł mieć wiele przyczyn. Ludzie, którzy są rozsądni potrafią uczyć się na błędach i wyciągać odpowiednie wnioski. Nie lekceważę go, uważam go za bardzo mocnego zawodnika, mocnego rywala. Skupiam się w pełni na tej walce i nie wybiegam w przyszłość. Benson jest doświadczony to dla mnie świetne wyzwanie, a wygrana z nim będzie dobrze wyglądać w rekordzie.”

Zapowiedź gali Bellator 292 znajdziecie tutaj. Bellator 292: Nurmagomedov vs. Henderson – zapowiedź gali. Start Grand Prix kategorii lekkiej! [VIDEO]

Zostaw ocenę
0
0