NEWSY

Dwa nowe starcia na karcie UFC on Fox w Arizonie

Pinterest LinkedIn Tumblr

Do świetnie zapowiadającej się karty walk kwietniowej gali UFC on Fox 29 w Glendale matchmakerzy UFC dołączyli dwa kolejne ciekawe starcia.

W kategorii koguciej zobaczymy pojedynek Matthew Lopeza (10-2, UFC 2-2) z Alejandro Perezem (19-6-1, UFC 5-1-1). Obaj zawodnicy są w nieco odmiennych sytuacjach. Sklasyfikowany na 15. miejscu w rankingu UFC Lopez w ostatnim boju przegrał przez nokaut z usadowionym w ścisłym topie tej dywizji Brazylijczykiem Raphaelem Assuncao. Perez z kolei nie przegrał od czerwca 2015 roku. Zwycięzca „TUF-a Latino” jest na fali pięciu walk bez porażki. W ostatnim starciu wypunktował na pełnym dystansie solidnego Iuriego Alcantarę.

Gwarantem fajerwerków w oktagonie będzie bez wątpienia starcie w kategorii półśredniej pomiędzy Abdul Razakiem Alhassanem (9-1, UFC 3-1) i Muslimem Salikhovem (13-2, UFC 0-1). Obaj fighterzy to zawodnicy walczący głównie w stójce, kończąc swoje walki w ogromnym procencie w pierwszych rundach. Alhassan powraca po zwycięstwie z Sabahem Homasim, gdzie zdemolował swojego rywala w pierwszej rundzie na UFC 220, zgarniając przy okazji bonus za występ wieczoru. Salikhov z kolei na gali w Chinach w swoim debiucie będąc dużym faworytem musiał uznać wyższość Alexa Garcii. Dagestańczyk jest pięciokrotnym mistrzem świata w formule wushu sanda.

Comments are closed.