NEWSY

Nowe pojedynki w rozpiskach kilku gal UFC

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Organizacja UFC ogłosiła wczoraj kilka nowych starć. Najważniejszym z perspektywy ostatnich tygodni wydaje się walka Artema Lobova z Michaelem Johnsonem. Amerykanin zastąpił ostatecznie Zubairę Tukhugova, któremu start w gali uniemożliwiły sprawy proceduralne. Komisja Sportowa prowadzi postępowanie po UFC 229, a Tukhugov jest jednym z zawodników, którzy znaleźli się na radarze komisarzy po zamieszaniu w octagonie. Lobov zawalczy z Johnsonem na UFC Fight Night 138.

Do gali UFC on FOX 31 w Milwaukee dodano dwie walki: Adams vs. de la Rocha oraz Milstead vs. Rodriguez. Pierwszy z pojedynków zakontraktowano w limicie dywizji ciężkiej, a drugi w limicie kategorii półciężkiej.

Cast Zingano przechodzi do kategorii piórkowej i na gali UFC 232 zawalczy z Megan Anderson, byłą mistrzynią żeńskiej organizacji Invicta FC. Doświadczona „Alpha” to była pretendentka do pasa mistrzowskiego UFC natomiast Anderson po przejściu z Invicty doznała urazu, który wykluczył jej debiut w octagonie na niemal rok czasu. Australijka w końcu zadebiutowała jednak przegrała z Holly Holm na punkty.

Kolejną ogłoszoną walką pań jest pojedynek: Katlyn Chookagian vs. Jessica Eye. Starcie to zaplanowano na UFC 231, a limit wagowy określono na -57 kg. Zwyciężczyni może w niedalekiej przyszłości zmierzyć się z wygraną walki Valentina Shevchenko vs. Joanna Jędrzejczyk.