NEWSY

Nowa federacja na polskim rynku MMA – DKW Fight Night

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nowa na Polskim rynku Federacja DKW FIGHT NIGHT powstała oficjalnie pod koniec 2017 roku. Swoje siły połączyli pasjonaci sportu, marketingu oraz reklamy i mediów, aby przecierać szlaki młodym i utalentowanym zawodnikom we wspinaczce na szczyty kariery.

Z zamiarem założenia organizacji promującej mało, bądź wcale nieznanych zawodników, od dawna nosili się właściciele organizacji, czyli szef marketingu Jacek Durzyński, szef medialny Grzegorz Kosiński oraz dyrektor sportowy Krzysztof Wołczuk. Wyżej wymienieni Panowie stawiają nacisk na wysoki poziom sportowy walk oraz zawodników walczących z pasji oraz zamiłowania do sportu.

Organizacja nie planuje freak fight’ów w celu zapełnienia hali, gdyż w obecnych czasach publiczność, zwłaszcza lokalna coraz chętniej ogląda swoich zawodników.DKW chce robić w miarę możliwości, w zależności od sponsorów, od 4 do 5 gal rocznie, a także organizować swoim zawodnikom obozy i seminaria ze światową czołówką aby dawać szansę poznawania nowych technik i dokształcania się w tym sporcie.

Pierwsza gala pod banderą DKW odbędzie się 10 lutego 2018 w hali MOSiR w Chełmie. W gali wezmą udział zawodnicy z takich klubów jak Fabryka Sportu Chełm, BJJ Pankration Włodawa, Silesian Cage Club, Grappling Kraków czy Spartakus Rzeszów.

Znane są już nazwiska części zawodników.  W gali wezmą udział między innymi Angelika Sobczuk, która zmierzy się z zawodniczką BJJ Biała Podlaska Anną Tarasińską. Zadebiutuje Kamil Mękala z zawodnikiem z Krakowa Karolem Bromblikiem. Grzegorz Stelmasiewicz po porażce w debiucie spróbuje swoich sił z trenującym w Lublinie Gieorgim Esiava. Zobaczymy także Rafała Kijańczuka, który po szybkiej wygranej z obywatelem Ukrainy na gali w Puławach tym razem podejmie rękawice z doświadczonym zawodnikiem z Krakowa Ireneuszem Strawą.

Comments are closed.