UFC

Nominacje UFC na najlepszy debiut w 2021 – video

Pinterest LinkedIn Tumblr

Jako iż rok powoli dobiega końca, pora na wielkie podsumowanie tego roku, co czyni od kilku dni organizacja UFC. Tym razem pora na wyróżnienia za najlepszy debiut w 2021, a stawka na prawdę robi wrażenie, a wybór wcale nie będzie taki prosty.

A tak prezentuje się lista nominowanych:

1. Michael Chandler – Do UFC przyszedł po dominacji wagi lekkiej w Bellatorze, gdzie dzierżył pas tej dywizji. Uznawany był również jako jeden z najlepszych zawodników bez podziału na kategorie wagowe, który nie jest na kontrakcie z UFC. W debiucie od razu zmierzył się z wieloletnim zawodnikiem UFC – Danielem Hookerem. „Iron” bezproblemowo rozprawił się z Australijczykiem już w pierwszej rundzie, posyłając go na deski lewym sierpowym, a następnie dobił go w parterze.

2. Terrance McKinney – Amerykanin po nieudanej przygodzie w Dana White`s Contender Series odkuł się w m.in LFA, dzięki czemu od razu został zakontraktowany w UFC. Swój debiut zaliczył w czerwcu, na gali UFC 263. Jego rywalem wówczas był Matt Frevola, a sama walka trwała dokładnie 7 sekund, co czyni te starcie najkrótszym w 2021 roku. McKinney’owi wystarczyły dwa ciosy proste, oraz kilka młotków w parterze, aby zmusić sędziego do przerwania walki.

3. Alex Pereira – „Poatan” to były podwójny mistrz świata w Kickboxingu. Zdobywał on w Glory pasy wagi średniej i półciężkiej. W trakcie swojej przygody w Kickboxingu udało mu się pokonać dwukrotnie Israela Adesanyę, który w tym momencie jest mistrzem wagi średniej, i tej dywizji nie zaznał jeszcze porażki. Brazylijczyk debiutował na listopadowej gali UFC 268, a jego rywalem był Andreas Michaildis. Grek w pierwszej odsłonie walki obnażył Pereirę ze wszystkich zapaśniczych dziur w umiejętnościach, jednakże w drugiej rundzie odpłacił się on rywalowi bardzo mocnym latającym kolanem, które odłączyło światło Michaildisowi.

4. Paddy Pimblett – Anglik przebojem wdarł się do UFC. Zakontraktowanie byłego mistrza Cage Warriors zrobiło bardzo dużo szumu w mediach, a sama walka była wyczekiwana przez ogromną rzeszę ludzi. Sam „Baddy” nie zawiódł, i swoimi mocnymi ciosami sierpowymi posłał rywala na deski już pod koniec pierwszej rundy.

A według was który z wyżej wymienionych zawodników zaliczył najlepszy debiut 2021 roku?

Komentowanie niedostępne