BOKS

Niestety.. Krzysztof ,,Diablo” Włodarczyk po raz pierwszy w swojej karierze przegrywa przed czasem.

Pinterest LinkedIn Tumblr

 Krzysztof Włodarczyk (53-4-1, 37 k.o.) przegrał w Newark z Rosjaninem Muratem Gassijewem (25-0, 18k.o.) w prestiżowym turnieju World Boxing Super Series.

Niestety ,,Diablo” przegrał już w trzeciej rundzie, po szybkiej kombinacji ciosów Rosjanina – Włodarczyk padł na deski i długo nie mógł się podnieść.. Pierwsza przegrana przed czasem Polaka stała się faktem.

Na gali w Newark walki toczyło jeszcze dwóch Polskich pięściarzy, Mateusz Masternak i Maciej Sulęcki – obydwoje wygrali swoje pojedynki.

World Boxing Super Series to turniej w którym, najlepsi pięściarze z całego świata rywalizują o trofeum Muhammada Allego oraz wielkie pieniądze. Pula nagród imprezy wynosi ponad 50 milionów dolarów. Pojedynki w ramach tego turnieju odbywają się na różnych galach w Europie i USA. Lecz każda bokserska gala może gościć tylko jeden pojedynek WBSS. Do rywalizacji przystąpiło ośmiu zawodników wagi super średniej i junior ciężkiej. Turniej odbywa się na zasadach eliminacji, zawodnicy zostali połączeni w pary ćwierćfinałowe, wygrani tych pojedynków spotkają się w walkach półfinałowych. Na koniec turnieju odbędzie się finałowa walka której, zwycięzca otrzyma specjalnie stworzoną statuetkę legendarnego boksera – Muhammada Allego.

Comments are closed.