amosov bellator

Niepokonany mistrz Yaroslav Amosov wróci z wojennego frontu do klatki Bellatora! [VIDEO]

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 23 listopada 2022

Niepokonany Yaroslav Amosov wreszcie wróci do klatki Bellatora. Ukrainiec, który ostatnie miesiące spędził broniąc ojczyzny ostatni zawodowy pojedynek stoczył w czerwcu 2021 roku. „Dynamo” wróci do klatki na gali Bellator 291 w Dublinie, a jego rywalem będzie Logan Storley.

Legitymujący się serią 26 kolejnych zwycięstw Amosov bardzo szybko zbudował nazwisko w światowym MMA. Ukrainiec do swoich poprzednich walk przygotowywał się w American Top Team gdzie trenował między innymi z Jorge Masvidalem.

29-latek wywalczył pas mistrzowski w pojedynku z Douglasem Limą, jednak nigdy nie było mu dane bronić tego trofeum. 25 lutego 2023 roku w 3Arena w Dublinie wreszcie zobaczymy Ukraińca ponownie w klatce.

W trakcie nieobecności Amosova – Storley wywalczył tymczasowy pas.

Scott Coker, prezes organizacji Bellator zadbał o to, aby dywizja półśrednia nie była wstrzymana w trakcie nieobecności mistrza. 13 maja w Londynie doszło do starcia o tymczasowy pas mistrzowski. Faworytem miejscowych był Michael „Venom Page” jednak po pas sięgnął Amerykanin Logan Storley.

Amosov i Storley mieli już okazję spotkać się w klatce. W listopadzie 2020 roku górą był Yaroslav po niejednogłośnej decyzji sędziów. Teraz zatem „Storm” stanie przed szansą rewanżu w pojedynku, w którym dojdzie do unifikacji mistrzowskich pasów.

Zostaw ocenę
0
0