Niepokonany 18-latek chce zostać potrójnym mistrzem UFC: „Zapamiętajcie moje słowa. Będę mistrzem w ciągu roku”

Kacper Tobiasz
0
Opublikowano: 30 stycznia 2023

Najmłodszy zawodnik w szeregach UFC zapowiedział, że zmierza w kierunku pierwszego pasa, jednak celuje nie w jeden, a aż trzy mistrzowskie tytuły.

Raul Rosas Jr. zadebiutował w UFC, nie mając jeszcze 18 lat. A zgodę na jego występ musieli wydać rodzice Meksykanina. Zawodnik na ten moment ma na swoim koncie siedem zwycięstw, w tym pięć poddań, nokaut techniczny i jedną decyzję, za kilka miesięcy stoczy kolejny pojedynek.

18-latek chce zostać potrójnym mistrzem

Na gali UFC 287 w kwietniu Rosas Jr. zmierzy się z Christianem Rodriguezem. Będzie to dla niego dopiero druga walka w największej organizacji na świecie. 18-latek znany jako „El Nino Problema” aktualnie bije się w kategorii koguciej i jest bardzo zmotywowany oraz ma wielkie plany.

Jak wiemy, zamierza zostać najmłodszym mistrzem w historii UFC. To jednak nie wszystko, gdyż jak ujawnił podczas gali FuryFC 73, na której pojawił się jako gość, chce zdobyć pasy w trzech różnych kategoriach wagowych – koguciej, piórkowej i lekkiej.

– Wierzcie w siebie, bez znacznie na to, kto w was wątpi. Właśnie teraz, kiedy mówię, że zostanę mistrzem, wielu ludzi myśli, że jestem szalony, jeśli chcę zostać najmłodszym championem w UFC. Ale ja wierze w siebie i zapamiętajcie moje słowa: Będę mistrzem w rok albo wcześniej.

– Dopiero zaczynam. Nie będę świętował, dopóki nie będę posiadał trzech pasów w dywizji koguciej, piórkowej, lekkiej!

Źródło: Twitter

Zostaw ocenę
0
0