niebywała historia zawodnik zastąpił brata w rozpisce ufc 298

Niebywała historia! Zawodnik zastąpił brata w rozpisce gali UFC 298 w trakcie ważenia!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 17 lutego 2024

Do bardzo nietypowej sytuacji doszło w dniu ważenia przed UFC 298. Organizacja najpierw poinformowała, że Justin Tafa doznał kontuzji by kilka godzin później ogłosić, że zastąpi go brat!

Justin Tafa miał zmierzyć się z Marcosem Rogerio De Limą na gali UFC 298 w Anaheim. Niestety dziś poinformowano o tym, że zawodnik nabawił się kontuzji w ostatnich dniach i wypadł z karty walk. Organizacja UFC w trakcie porannego show poinformowała, że walka jest odwołana.

To co wydarzyło się później to iście niebywała historia. Ostatecznie już w trakcie trwającego ważenia dogadano kontrakty i zastępstwo. Justina Tafę zastąpił w rozpisce jego brat, Junior Tafa.

Ten niespodziewany zwrot akcji zaskoczył nie tylko ekspertów, lecz przede wszystkim kibiców, którzy w wielu postach na platformie twitter mocno chwalili młodszego z braci Tafa.

Zawodnik wiele ryzykuje, gdyż będzie to dla niego dopiero trzecia walka w organizacji UFC. Junior rozpoczął zawodową karierę półtora roku wstecz, w lipcu 2022 roku. Dla porównania Marcos Rogerio De Lima walczy w organizacji UFC od dziesięciu lat.

Przewaga doświadczenia będzie zatem po stronie Brazylijczyka jednak trzeba pamiętać, że w kategorii ciężkiej najłatwiej o niespodziankę zwłaszcza w przypadku zawodników, którzy wywodzą się ze sportów uderzanych.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments