Archiwum

Nie Przegap! – odc. 5

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

nie przegap

W tym tygodniu rozpoczynamy nieco wcześniej, bowiem juz dziś wieczorem odbędzie się bogata w walki Polaków gala M1 Challenge 37. Oprócz tego wydarzenia, skupimy się na kolejnym evencie Fighters Areny oraz walce znanego nam z BOTE Diona Staringa. Zaczynamy!

W najbliższą sobotę gratką dla fanów MMA z Częstochowy i okolic będzie gala Fighters Arena 6 z walką Michała Kity [13-6] z Tonim Valtonenem [26-14] jako daniem głównym. Dla sklasyfikowanego na drugiej pozycji w naszym rankingu wagi ciężkiej w Polsce – Kity będzie to pierwsza walka od czasu jego zwycięstwa nad Martindale na wrześniowym evencie Fighters Areny. Jego przeciwnikiem będzie znany z KSW, pogromca Łukasza Jurkowskiego – Fin Valtonen, który ostatnio nieoczekiwanie poniósł niejednogłośną porażkę punktową z rąk Alexandra Illiasova.
W innych walkach tej gali zawalczą m.in.:: Jacek Czajczyński [5-5] z Michałem Pukinem [3-0]; Michał Andryszak [7-2] z Dariuszem Zimolągiem [3-0]; Tomasz Kondraciuk [8-4] z Marcinem Gułasiem [2-3]; czy Mateusz Strzelczyk [5-1] z Adamem Świderskim [2-0].
fighters arena 6

Już dziś na gali M1 Challenge 37 nie zabraknie polskich akcentów. I tak… w finale M1 selection w kategorii półśredniej wystąpi reprezentant Slugfest Management – Mariusz Radziszewski [10-9-1], a jego rywalem będzie Dzhambulat Kurbanov [1-2-1]. W walce mającej wyłonić pierwszego rezerwowego Grand Prix M1 wagi ciężkiej niepokonany Marcin Tybura [6-0] stanie naprzeciw Petersburżanina, doświadczonego Denisa Komkina [13-10], a celebrujący niedawno 23-cie urodziny – zwycięzca finałów Pierwszych Mistrzostw Polski MMA – Łodzianin Damian Stasiak [3-0] stanie przed najcięższym zadaniem w karierze w postaci Magomeda Magomedova [5-2].
Znajome nazwisko pojawi się również w wlace wieczoru tejże gali, bowiem do walk powróci zwycięzca turnieju KSW – Fin Niko Puhakka [27-12], a jego rywalem rywalem w starciu o mistrzostwo wagi lekkiej będzie broniący tego trofeum reprezentant gospodarzy Musa Khamanaev [12-3].
Początek gali o godzinie 16:30, a można ją będzie obejrzeć na kanale Rossija 2.
m1 37

Na gali CFA 10 w Kalifornii zawalczy znany z gali BOTE i dwóch przegranych walk z Damianem Grabowskim Dion Staring [28-8]. Rywalem niedawnego przeciwnika Daniela Cormiera będzie występujący niegdyś w UFC, doświadczony James McSweeney [10-10].
sweeny vs. staring