KSW

Nie Przegap! – odc. 3

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

nie przegap

W drugiej połowie lutego będziemy mieli lukę gal MMA w Polsce. Za to wiele będzie się działo poza granicami naszego kraju: za naszą zachodnią granicą zawalczy Marcin Bandel, a także znany z KSW Ruben Crawford i pogromca Szymona Bajora – Bjoern Schmiedeberg; natomiast w Kanadzie w MFC zadebiutuje niedawny pretendent do pasa wagi średniej KSW – Jay Silva. Zaczynamy!

W sobotni wieczór w niemieckim Herne na gali German MMA Championship 3 zawalczy Łodzianin Marcin Bandel [8-2]. „Bomba” zmierzy się z zawodnikiem gospodarzy, 28-letnim Andreasem Birgelsem [6-3]. Znany głównie z gal Fighers Arena – Polak kontynuuje passę siedmiu zwycięstw z rzędu, a sobotnia walka będzie dla niego szansą, aby zaistnieć w rankingu wagi średniej w Polsce.
Na tej samej gali zaprezentuje się finalista turnieju wagi półśredniej KSW – Ruben Crawford [12-2]. Obecnie występujący w dywizji lekkiej zawodnik sklasyfikowany jest na drugim miejscu rankingu wg groundandpound w Niemczech. Rywalem 23-latka z Kolonii będzie 31-letni, doświadczony Francuz Nayeb Hezam [14-13]. Nie ulega wątpliwości, że to nasz dobry znajomy – który nota bene w kwietniu ma już zaplanowaną walkę z byłym mistrzem M1 (Danielem Weichelem) – będzie zdecydowanym faworytem tej walki.
Wciąż pozostajemy w Niemczech, bowiem w walce wieczoru opisywanej gali wystąpi pogromca naszego Szymona Bajora, a mowa tu o Bjoernie Schmiedebergu [9-3]. Aktualny numer 2 rankingu wagi ciężkiej w Niemczech stanie do boju z liderem tegoże rankingu – Andreasem Kraniotakesem [15-6]. Warto wspomnieć, iż obaj fighterzy walczyli już ze sobą, bowiem na gali Respect Fighting Championship 4 w 2010 roku, Schmiedeberg jednogłośnie wypunktował „Big Daddy’ego”.

Dzień wcześniej, bo już w piątek, w kanadyjskim mieście Edmonton na gali Maximum Fighting Championship 36 do walk powróci znany z heroicznego boju przeciwko Michałowi Materli – Jay Silva [8-6]. Przypomnijmy, iż urodzony w Angoli zawodnik miał walczyć na KSW 21 przeciwko Mattowi Horwichowi, ale do tamtego starcia nie doszło, na skutek problemów paszportowych Silvy. Przeciwnikiem Jaya na gali w Kanadzie będzie Amerykanin Jacen Flynn [10-3]. O ile uczestnika walki roku 2012-go (w plebiscycie myMMA) przedstawiać nie trzeba, o tyle trzeba wspomnieć, że jego przeciwnik toczył boje z naprawdę mocnymi zawodnikami, wystarczy wspomnieć, iż na rozkładzie ma niegdyś zawodnika ścisłej światowej czołówki wagi średniej – Denisa Kanga, a także wybitnego przedstawiciela BJJ – Deana Listera; a przegrywał tylko w rewanżu ze wspomnianym Listerem, z zawodnikiem UFC Edem Hermanem oraz z obecnym mistrzem MFC – Elvisem Mutapcicem.