Nie ma szansy na powrót Khabiba? Były mistrz mówi o złożonej obietnicy!

S
0
Opublikowano: 28 listopada 2022

Khabib Nurmagomedov zabrał głos w sprawie potencjalnego powrotu do klatki do UFC. Wielu kibiców liczy na to, że jeszcze zobaczymy go w akcji.

Minęły już ponad 2 lata, odkąd Khabib stoczył ostatnią walkę. Po 29 zwycięstwach i trzech obronach mistrzowskiego tytułu jako niepokonany mistrz zdecydował się zakończyć zawodową karierę.

Na galu UFC 254 poddał Justina Gaethjego, po czym zostawił rękawice w oktagonie i wyjaśnił, że wpływ na taką decyzję miała śmierć jego ojca oraz obietnica, jaką złożył swojej matce:

– Rozmawiałem z moją matką przez trzy dni. Nie chciała, żebym walczył bez ojca. Obiecałem jej, że to będzie mój ostatni pojedynek. Dałem słowo i muszę go dotrzymać. To moja ostatnia walka w oktagonie.

Khabib o powrocie do oktagonu

Szef federacji Dana White wielokrotnie próbował przekonać zawodnika do powrotu, gdyż mógłby on toczyć wielkie pojedynki na najwyższym poziomie. W końcu sam jednak przekazał, że Khabib jest nieugięty i nie zamierza zmieniać zdania.

Podczas ostatniego wydarzenia Class A Events w Toronto w rozmowie z dziennikarzami fighter wyjaśnił, jak ważna w życiu jest jego matka i dotrzyma obietnicy, którą złożył.

Wszystko wskazuje więc na to, że nigdy więcej nie zobaczymy byłego mistrza w klatce:

Zakończyłem karierę, bo złożyłem obietnicę mojej matce. Dlatego to pytanie, dyskusja pomiędzy mną i moją matką jest taka znana. Wielu ludzi jednak o tym nie wie. Nie tylko o obietnicy, nie chodzi tylko o tę jedną obietnicę.

Zawsze podążam za swoją matką. Możesz mieć przyjaciół, dzieci, kogokolwiek. Możesz mieć wszystko, co tylko chcesz, ale nigdy nie będziesz miał drugiej matki. Masz tylko jedną. Dla mnie jest wszystkim. Dla mnie ona jest wszystkim – podkreślił były mistrz UFC.

– Kocham swoją matkę z miliona powodów. Wiem, że nawet w Dagestanie, nie chodzi tutaj o Dagestan, ale wiem, że wielu ludzi ma słabe relacje ze swoimi rodzicami. Naprawdę nie potrafię tego zrozumieć. Jak można mieć złe relacje z rodzicami? Tak, matka jest dla mnie wszystkim. Nawet teraz jest ciągle przy mnie, żyje ze mną w tym samym domu. Traktuję ją jak królową – dodał.

Źródło: mmajunkie.com

Zostaw ocenę
0
0